Panel policji wojskowych NATO w Amsterdamie

Realizacja zadań w uwarunkowaniach konfliktów hybrydowych oraz zasady współdziałania na terytoriach państw członkowskich NATO były głównymi tematami panelu policji wojskowych NATO, który odbył się w dniach 20-23 lutego w Amsterdamie — informuje oficjalny portal Żandarmerii Wojskowej.

Obradom przewodniczyły Włochy, pełniące w latach 2016-2018 funkcję prezydencji panelu. Za część merytoryczną odpowiadali: zastępca przewodniczącego prezydencji płk Alessandro di Stefano oraz doradca dowódcy sojuszniczych sił operacyjnych NATO ds. policji wojskowej płk Daniel Noort — czytamy na portalu ŻW.

Panel policji wojskowych NATO jest spotkaniem roboczym szczebla eksperckiego, realizującym działalność wykonawczą Konferencji Szefów Policji Wojskowych NATO w zakresie wypracowywania kierunków aktywności i rozwoju formacji policyjnych Sojuszu. Odbywa się w formacie sesji plenarnych oraz specjalistycznych grup roboczych, których tematyka i zakres prac ustalany jest w zależności od potrzeb. Obecnie funkcjonuje pięć grup roboczych w najistotniejszych obszarach eksperckich, do których należą ewolucja panelu,  doktryny policji wojskowych, procedury działania, terminologia oraz wdrażanie doświadczeń i wniosków — podaje Żandarmeria Wojskowa.

W konferencji uczestniczyły 33 delegacje z państw NATO, Partnerstwa dla Pokoju oraz dowództw i centrów eksperckich. Podczas sesji plenarnych przedstawiono szereg wystąpień narodowych i specjalistycznych, w tym Dowództwa Transformacji NATO, Dowództwa Sojuszniczych Sił Operacyjnych NATO oraz Centrów Eksperckich Policji Wojskowych i Działań Stabilizacyjnych Policji — czytamy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ŻW
Tagi

Wczytuję komentarze...

Flavio Paixao trafia, Lechia wygrywa

/ lechia.pl

W meczu 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pewnie pokonała na własnym boisku Wisłę Płock 2:0. Bohaterem meczu był zdobywca obu goli - Flavio Paixao. Gdańszczanie odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu, a goście, którzy całkiem niedawno byli liderem, nie wygrali piątego spotkania, a łącznie wywalczyli w nich tylko dwa punkty.

W środę gdańszczanie wyeliminowali na własnym stadionie w 1/8 finału Pucharu Polski KGHM Zagłębie Lubin, natomiast płocczanie mieli cały tydzień na przygotowanie się do sobotniej konfrontacji. Dodatkowa porcja minut spędzonych na boisku nie przeszkodziła lechistom w ponownym pokonaniu Wisły – 4 sierpnia piłkarze trenera Piotra Stokowca triumfowali na wyjeździe 2:1.

To spotkanie rozpoczęło się jednak niefortunnie dla przyjezdnych, bowiem trener Radosław Sobolewski bardzo szybko, już w 11. minucie, musiał dokonać pierwszej zmiany - kontuzjowanego Piotra Tomasika zastąpił Michał Marcjanik.

W pierwszej połowie życie bramkarzowi Wisły starał się głównie uprzykrzać Flavio Paixao. Portugalczyk groźnie uderzył w 1. i 24. minucie, ale bez powodzenia. Dopiął swego za trzecim razem. Ofensywny pomocnik gospodarzy pokonał Thomasa Daehnego nie z dystansu, ale z najbliższej odległości, dobijając w 34. minucie strzał Karola Fili. Do przerwy biało-zieloni powinni wygrywać 2:0, ale w 43. minucie znakomitej okazji nie wykorzystał Artur Sobiech.

W 57. minucie Lechia podwyższyła prowadzenie. Po świetnym prostopadłym zagraniu Sobiecha w sytuacji sam na sam z Daehne znalazł się Rafał Wolski, który został sfaulowany przez golkipera rywali. A rzut karny wykorzystał Paixao. Gdańszczanie starali się pójść za ciosem. W 69. minucie Wolski trafił zza pola karnego w poprzeczkę, a za chwilę główkę Sobiecha obronił niemiecki golkiper "Nafciarzy".

Zawodnicy z Płocka nie zaprezentowali w tym meczu zbyt wielu ofensywnych walorów. Dopiero kiedy przegrywali 0:2 bramkarza miejscowych Zlatana Alomerovica starali się zaskoczyć Maciej Ambrosiewicz i Alan Uryga, ale bez powodzenia.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 2:0

Bramki: 1:0 Flavio Paixao (34), 2:0 Flavio Paixao (57-karny)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów 7 021.

Źródło: PAP, niezalezna.pl