Panel policji wojskowych NATO w Amsterdamie

/ mat. ŻW / http://zw.wp.mil.pl/pl/1_5617.html

  

Realizacja zadań w uwarunkowaniach konfliktów hybrydowych oraz zasady współdziałania na terytoriach państw członkowskich NATO były głównymi tematami panelu policji wojskowych NATO, który odbył się w dniach 20-23 lutego w Amsterdamie — informuje oficjalny portal Żandarmerii Wojskowej.

Obradom przewodniczyły Włochy, pełniące w latach 2016-2018 funkcję prezydencji panelu. Za część merytoryczną odpowiadali: zastępca przewodniczącego prezydencji płk Alessandro di Stefano oraz doradca dowódcy sojuszniczych sił operacyjnych NATO ds. policji wojskowej płk Daniel Noort — czytamy na portalu ŻW.

Panel policji wojskowych NATO jest spotkaniem roboczym szczebla eksperckiego, realizującym działalność wykonawczą Konferencji Szefów Policji Wojskowych NATO w zakresie wypracowywania kierunków aktywności i rozwoju formacji policyjnych Sojuszu. Odbywa się w formacie sesji plenarnych oraz specjalistycznych grup roboczych, których tematyka i zakres prac ustalany jest w zależności od potrzeb. Obecnie funkcjonuje pięć grup roboczych w najistotniejszych obszarach eksperckich, do których należą ewolucja panelu,  doktryny policji wojskowych, procedury działania, terminologia oraz wdrażanie doświadczeń i wniosków — podaje Żandarmeria Wojskowa. 

W konferencji uczestniczyły 33 delegacje z państw NATO, Partnerstwa dla Pokoju oraz dowództw i centrów eksperckich. Podczas sesji plenarnych przedstawiono szereg wystąpień narodowych i specjalistycznych, w tym Dowództwa Transformacji NATO, Dowództwa Sojuszniczych Sił Operacyjnych NATO oraz Centrów Eksperckich Policji Wojskowych i Działań Stabilizacyjnych Policji — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ŻW
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kuriozalny proces Nitras kontra Cenckiewicz. Poseł PO się nie przygotował

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Dziś w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Kulisy całej sprawy są dość absurdalne, bo chodzi o... podanie dalej memów na Twitterze. Cenckiewicz informuje, że Nitras - znany z "obrony sądów" - nie wziął na rozprawę nawet dowodu osobistego.

Cenckiewicz został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które nie spodobały się Nitrasowi, choć o wyroku i samej rozprawie dowiedział się z Twittera.

Sprawa ma dalszy ciąg - tym razem w trybie odwoławczym.

[polecam:https://niezalezna.pl/284309-slawomir-cenckiewicz-prosi-o-wsparcie-chodzi-o-proces-z-nitrasem-za-podanie-dalej-memow]

Nitrasa oburzyło to, że Cenckiewicz podał dalej na Twitterze memy dotyczące jego osoby.

Dzisiejszą rozprawę na swoim internetowym portalu opisuje Radio Szczecin.

Zdaniem posła PO-KO sugerują one, że jest złodziejem. Polityk opozycji twierdzi, że do tej pory ludzie wyzywają go na ulicy. 

Takich przypadków są co najmniej dziesiątki, jeśli nie setki. Żeby nie być gołosłownym, ostatnio, gdy wychodziłem wraz z rodziną z pizzerii na ulicy Poniatowskiego, starsza pani nazwała mnie bandytą, złodziejem, który powinien siedzieć w więzieniu 

- mówił w sądzie Nitras.

Mecenas Zbigniew Bogucki - obrońca Sławomira Cenckiewicza - odpowiadając Nitrasowi powiedział, że "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

Jest posłem, który budzi jedne z największych emocji, ale pewnie na tym mu zależy, a skoro mu na tym zależy, to wpisuje w ten sposób w swoją działalność niejako przyzwolenie na to. Skoro ja w ten sposób walczę i takim mieczem wojuje, to mogę od tego miecza również zginąć 

- mówił.

Cenckiewicz stwierdził zaś, że to, co spotyka na ulicach Nitrasa, nie ma związku z podanymi przez niego dalej wpisami na Twitterze.

Ciekawe sytuacje miały miejsce jeszcze przed rozprawą. Nitras - znany z "obrony sądów" nie wziął ze sobą dowodu osobistego. Nie podał też ręki prof. Cenckiewiczowi.

Wyrok w tej sprawie zapadnie 4 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radioszczecin.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl