Kolejna brygada WOT wzmocniona

/ CO MON

  

W niedzielę 25 lutego w Łosicach słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało kilkudziesięciu żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Było to pierwsze zaprzysiężenie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w strukturach tej jednostki.

Podczas uroczystości Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował sekretarz stanu Sebastian Chwałek, który odczytał list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka do zaprzysiężonych żołnierzy WOT.

Żołnierze Wojska Polskiego! Składając przysięgę wojskową stajecie się dziś częścią społeczności żołnierskiej. Przysięga wojskowa to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. Moment, który pozostaje zawsze w waszej pamięci. Moment, który określa go jako patriotę, żołnierza, obrońcę własnego narodu, własnej ojczyzny

— napisał szef MON w liście do żołnierzy WOT. 

Wchodzicie w skład WOT, nowego piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP, który jest formacją wyjątkową. Uzupełniającą o wymiar lokalny działania pozostałych naszych sił. Jako żołnierze stąd – tu urodzeni, tu mieszkający, doskonale znacie specyfikę tego regionu, swoje środowisko i miejsce swojej służby. To wasz wielki atut. Współdziałając z żołnierzami innych rodzajów Sił Zbrojnych dajecie im doskonałe rozeznanie w terenie do prowadzenia operacji. Wspólnie sprawiacie, że Polska będzie jeszcze bardziej bezpieczna i bardziej odporna na zagrożenia bezpieczeństwa

— podkreślił minister Błaszczak. 

Przysięga wojskowa, w której uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, dowództwa WOT oraz rodziny składających przysięgę żołnierzy, odbyła się na placu przy Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy.

W uroczystej zbiórce uczestniczyło ok. 300 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 52 z nich wypowiedziało słowa roty przysięgi. Przysięga była zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, które rozpoczęło się 10 lutego br., kiedy ochotnicy po raz pierwszy przekroczyli bramę koszar siedleckiego batalionu.

Przysięgę zakończyła defilada pododdziałów.

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej (5. MBOT) to jedna z dwóch brygad obrony terytorialnej województwa mazowieckiego. 5. MBOT wraz ze swoimi batalionami lekkiej piechoty (blp) dyslokowana jest w kilku garnizonach północnej części województwa mazowieckiego. Dowództwo brygady wraz z pododdziałami dowodzenia, wsparcia i zabezpieczenia oraz  jeden blp znajdują się w Ciechanowie. Pozostałe trzy bataliony rozmieszczone są w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej, w Siedlcach i Zegrzu Południowym. Stały rejon odpowiedzialności 5. MBOT to siedemnaście powiatów północnego Mazowsza, w skład których wchodzi ok. 150 gmin oraz kilka tysięcy sołectw, zamieszkiwanych przez ponad dwa miliony osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent pogratulował Tuskowi

/ Адміністрація Президента України [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Prezydent Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Tuskowi w związku jego wyborem na funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, życząc mu "powodzenia i wielu osobistych sukcesów".

"Gratulacje dla Donalda Tuska w związku z wyborem na funkcję Przewodniczącego EPL. Życzę powodzenia i wielu osobistych sukcesów" - napisał na swoim koncie na Twitterze Duda.

Politycy PiS podkreślali wcześniej, że wybór Tuska nie przysłuży się Polsce, a będzie na pewno jego osobistym sukcesem.

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej został wybrany na szefa EPL na kongresie tego ugrupowania w środę w Zagrzebiu.

Jego kadencja potrwa trzy lata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl