Marcin Wolski - dotychczasowy prezes warszawskiego oddziału SDP - nie kandydował ponownie. Jego następcą, jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, został Zbigniew Rytel - kojarzony z prawicą dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych, wcześniej znany lekkoatleta. 

W zarządzie warszawskiego SDP znalazł się też m.in. Piotr Jegliński - publicysta i działacz opozycji demokratycznej w PRL. Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy ostatnio o tym, że autorzy książek wydanych przez Wydawnictwo „Editions Spotkania” wystosowali list otwarty do Piotra Jeglińskiego – dyrektora ww. wydawnictwa. Autorzy - czując się oszukani - domagali sie wyjaśnień okoliczności ewentualnej biznesowej współpracy Jeglińskiego z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa PRL. Ten odpowiedział.

Do zarządu wybrano również Annę Popek - popularną prezenterkę telewizyjną. Prowadziła ona w ubiegłym roku ​Festyn Rodzinny „Vivat Maj, 3 Maj” pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy - organizowany przez Fundację Niezależne Media.

SDP jest najstarszą organizacją dziennikarską w Polsce. Liczy ponad 2700 członków zrzeszonych w 16 oddziałach terenowych w największych miastach Polski