Targowica powraca? Posłowie opozycji nawołują, by nie głosować na polskiego polityka

Prof. Zdzisław Krasnodębski / fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Już w najbliższą środę eurodeputowani będą głosować nad wyborem nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który zajmie miejsce odwołanego niedawno Ryszarda Czarneckiego. Już wcześniej ustalono, że jego miejsce powinien zająć inny z polityków frakcji konserwatywnej - kandydatem PiS, które we frakcji EKR posiada dużą reprezentację, został prof. Zdzisław Krasnodębski. Tymczasem do głosowania przeciw kandydaturze Krasnodębskiego nawołują już politycy totalnej opozycji.

W najbliższą środę europarlamentarzyści będą głosować nad powołaniem nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który zajmie miejsce odwołanego z tej funkcji 7 lutego Ryszarda Czarneckiego. Liderzy europejskich ugrupowań zdecydowali, że to stanowisko powinien zająć eurodeputowany z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, najlepiej Polak. Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatem ze strony delegacji PiS został prof. Zdzisław Krasnodębski, a jego kontrkandydatką w obrębie frakcji - Belgijka Helga Stevens.

Totalna opozycja jednak już nawołuje do tego, aby eurodeputowani nie oddawali swojego głosu podczas środowej sesji PE na prof. Krasnodębskiego jako nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu. Jego kandydaturę ocenili jako "prowokację".

Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejna odsłona działań totalnej opozycji pod hasłem "ulica i zagranica". 

7 lutego 2018 r. Ryszard Czarnecki został odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego PE w związku z wywiadem dla naszego portalu, w którym komentował występ europosłanki PO, Róży Thun, w antypolskim filmie wyprodukowanym przez niemiecką telewizję publiczną. Była to sprawa precedensowa, ponieważ powodem do odwołania stała się wypowiedź europarlamentarzysty poza Parlamentem Europejskim i toczącą się tam debatą.

Co więcej, tuż przed głosowaniem nad wnioskiem o odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego nagle zmieniono regulamin. W taki sposób, aby łatwiej pozbawić stanowiska polskiego polityka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. Wzrost liczby ofiar

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie, a łączna liczba osób zainfekowanych wynosi teraz 245 - poinformowało w czwartek irańskie ministerstwo zdrowia. Wcześniejszy bilans irańskich mediów mówił o 141 zakażonych, w tym 22 ofiarach śmiertelnych.

Najnowszy bilans również mówi o tym, że wśród 245 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono 26 zgonów. Jest to największa liczba ofiar śmiertelnych poza Chinami kontynentalnymi, gdzie wirus się pojawił w grudniu ub.r.

- W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy 106 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem (...) , a liczba zgonów wzrosła do 26

 - powiedział telewizji państwowej rzecznik resortu zdrowia Kianusz Dżahanpur. Wezwał Irańczyków, aby "unikali niepotrzebnych podróży po kraju".

Rzecznik poinformował, że w związku z koronawirusem rząd zwiększył liczbę zamkniętych kin, a także o tydzień przedłużył wstrzymanie wydarzeń kulturalnych i konferencji w kraju. Z udostępnionej infografiki wynika, że koronawirus rozprzestrzenił się na 20 z 31 irańskich ostanów (prowincji).

Najbardziej dotknięta pozostaje prowincja Kom, ze świętym dla szyitów miastem Kom. Łącznie odnotowano tam do tej pory 63 przypadki zakażenia koronawirusem.

Eksperci obawiają się, że Iran zaniża liczbę zainfekowanych COVID-19, ponieważ w ostatnich dniach pojawiły się przypadki w całej Zatoce Perskiej związane z Islamską Republiką Iranu: zakażone osoby, albo odwiedzały wcześniej Iran, jak w Omanie, albo są Irańczykami i przyjechali do jakiegoś kraju, jak miało to miejsce w Iraku.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się w grudniu ub.r. na targu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta. Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2 744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których dotąd odnotowano 65 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 12 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts