Przedostatni dzień igrzysk. Niezły początek naszych bobsleistów, snowboardziści w drugiej dziesiątce

Polska czwórka bobslejowa, z pilotem Mateuszem Lutym po pierwszym ślizgu zajmowała mocne, 7. miejsce, jednak po drugiej próbie spadli na 13. pozycję. Również 13. miejsce w rywalizacji snowboardzistów w slalomie gigancie równoległym zajął Oskar Kwiatkowski. W rywalizacji pań w tej samej dyscyplinie Aleksandra Król była 11. Jeszcze dziś o 12:00 i 12:445 zaprezentują się polscy panczeniści w biegu ze startu wspólnego

michaelwedermann; pixabay.com /Creative Commons CC0

Polska czwórka bobslejowa, z pilotem Mateuszem Lutym, spadła z siódmego na 13. miejsce po drugim ślizgu olimpijskiej rywalizacji w Pjongczangu. Na półmetku prowadzi niemiecka załoga Francesco Friedricha. Pozostałe dwa ślizgi odbędą się w niedzielę.

Czeszka Ester Ledecka została pierwszą w historii sportsmenką, która na zimowych igrzyskach olimpijskich zdobyła złote medale w dwóch dyscyplinach. Po zwycięstwie w narciarskim supergigancie, zwyciężyła w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. W finale igrzysk w Pjongczangu Ledecka wyprzedziła Niemkę Selinę Joerg. Brąz dla kolejnej reprezentantki Niemiec Ramony Hofmeister. Aleksandra Król zajęła 11. miejsce, Weronika Biela była 24., a Karolina Sztokfisz - 29.

13. miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardzistów zajął Oskar Kwiatkowski. Zwyciężył Szwajcar Nevin Galmarini, który pokonał reprezentanta gospodarzy Lee Sangho. Brązowy medal zdobył Słoweniec Zan Kosir.

Dziś o 12:00 w wyścigu panczenistek ze startu wspólnego wystartują Luiza Złotkowska oraz Magdalena Czyszczoń. O 12:45 w rywalizacji panów zaprezentuje się Konrad Niedźwiedzki.

O 13:10 rozpocznie się mecz o pierwszy medal w rywalizacji hokeistów. O trzecie miejsce powalczą Czesi z Kanadyjczykami. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Pjongczang 2018 #zimowe igrzyska olimpijskie #Polacy

redakc ja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo