Wyróżnienia dla polskich żołnierzy

/ mat. DO RSZ / PKW BiH / http://www.do.wp.mil.pl

  

W czwartek w bazie Butmir odbyła się parada medalowa, podczas której odznaczono żołnierzy EUFOR w uznaniu ich służby w Bośni i Hercegowinie. Nie zabrakło również żołnierzy XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego - podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Uroczysta zbiórka miała szczególną rangę, bowiem wziął w niej udział Dowódca Operacyjny EUFOR ALTHEA - Zastępca Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych w Europie (NATO) gen. Sir James Everard. Medalami “The European Union Common Security and Defence Policy Medal Althea” uhonorowano 164 żołnierzy z 4 kontyngentów, w tym z Polski. W uroczystości po raz ostatni brał udział Szef Sztabu EUFOR gen. József Szpisják, którego kadencja dobiega końca - czytamy na portalu DO RSZ.

Medal przyznawany jest przez Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej Federicę Mogherini i stanowi uznanie za wkład na rzecz budowania bezpieczeństwa Europy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ / PKW BiH
Tagi

Wczytuję komentarze...

3 tysiące gospodarstw ucierpiało z powodu suszy w pomorskim

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

W województwie pomorskim w wyniku suszy ucierpiało około 58,3 tys. hektarów upraw rolnych, a dotkniętych jest nią niemal 3 tys. gospodarstw rolnych z terenu 42 gmin - poinformował w środę Pomorski Urząd Wojewódzki.

Urząd wyliczył, że powierzchnia upraw dotkniętych stratami wynosi blisko 70,5 tys. hektarów, z czego w wyniku suszy ucierpiało około 58,3 tys. hektarów, gradu - ponad 4,6 tys. hektarów, ulewami - ponad 6,7 tys. hektarów, a przymrozkami wiosennymi blisko 800 hektarów.

Na terenie województwa pomorskiego suszą jest dotkniętych 2 922 gospodarstw rolnych, gradem - 314, deszczem nawalnym - 325, a przymrozkami wiosennymi - 151. Łącznie jest poszkodowanych 3712 gospodarstw.

W 71 gminach woj. pomorskiego działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie, z czego w 42 gminach komisje szacują lub szacowały straty spowodowane suszą, w 11 gradem, w 7 - szkody wynikłe z nawalnego deszczu, a w 11 - z powodu przymrozków wiosennych.

Dotychczas oszacowana wartość strat spowodowanych przez grad wynosi ponad 95 tys. zł, a przez przymrozki wiosenne ponad 67 tys. zł. Szacunkowa wartość strat to łącznie ponad 162,7 tys. zł.

Prace zakończyło już pięć komisji: trzy powołane z powodu suszy, jedna - powołana do szacowania szkód wywołanych przez grad oraz jedna - do szacowania strat spowodowanych przymrozkami wiosennymi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl