Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • • Polska wygrała w Cardiff z Walią 1:0 i utrzymała się w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów • • •

Policyjna obława w Brukseli

Uzbrojone oddziały policji otoczyły ulice w okolicy placu Saint-Denis w dzielnicy Forest na południu Brukseli. Według doniesień belgijskich mediów w jednym z budynków na tym obszarze może przebywać uzbrojony mężczyzna.

By Alastair Bor - http://www.airliners.net/photo/Belgium---Gendarmerie-Rijkswacht/McDonnell-Douglas-MD-900/0101523/L/&sid=d064fb2bab2328f6f8fa64ac70f9a5ed, GFDL 1.2, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16554280

Oddziały policji, w tym snajperzy, oraz jednostki straży pożarnej zostały rozlokowane w okolicy placu ok. godz. 13. Nad otoczonym terenem krążył policyjny śmigłowiec.

Ruch drogowy w rejonie został wstrzymany, mieszkańcy oraz uczniowie pobliskiej szkoły dostali nakaz pozostania w budynkach.

Rzecznik brukselskiej policji poinformował, że powodem podjęcia operacji była informacja przekazana przez polskiego obywatela, który zaalarmował obsługę miejscowego sklepu, że był "świadkiem czyjejś śmierci".

Burmistrz dzielnicy Forest Marc-Jean Ghyssels przekazał mediom, że obecnie policja sprawdza, czy w jednym z domów ukrywa się uzbrojony mężczyzna z bronią lub uzbrojona grupa. Jego zdaniem sprawa nie wiąże się z zagrożeniem terrorystycznym.

Aktualizacja, godz. 16.38: Przeszukania dokonane przez służby bezpieczeństwa nie wykazały niczego podejrzanego - poinformowała belgijska policja.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Belgia #Bruksela #policja #obława

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo