"Newsweekowi" spodobał się antypolski film? Tygodnik Lisa zamieścił na Twitterze haniebny wpis

/ pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Na pełen kłamstw i oszczerstw film wyprodukowany przez Ruderman Family Foundation spadła dziś należyta fala krytyki i oburzenia ze stron zarówno środowisk polskich, jak i żydowskich. Tymczasem wydaje się, że w redakcji Newsweeka sprawa wygląda nieco inaczej. Tygodnik Lisa popełnił dziś na Twitterze haniebny tweet. "Ten komentarz jest poniżej krytyki" - piszą internauci.

W sieci pojawił się oszczerczy, kłamliwy film "I will go to jail" wyprodukowany przez bostońską Ruderman Family Foundation, znaną ze wspierania amerykańskich Demokratów i ataków na Donalda Trumpa. Na nagraniu wzywa się rząd USA do zerwania stosunków z Polską i szkaluje się polski naród, m.in. przez powtarzanie, że Holokaust był "polski". 

Film wywołał falę oburzenia. Jonny Daniels uznał przekaz filmu "I will go to jail" "całkowity brak zrozumienia i fałszywy obraz tego, co się tu w Polsce naprawdę dzieje". Poseł PiS Dominik Tarczyński stwierdził, że film jest sposobem na uderzenie w Donalda Trumpa, ambasada Izraela jego treść opisała jako "niezgodną z prawdą i uderzająca w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec". Oburzenie wyraziły również środowiska żydowskie w Polsce.

W związku z upublicznieniem antypolskiego filmu uruchomiliśmy akcję, w której zachęcaliśmy naszych Czytelników do blokowania nagrania w serwisach społecznościowych. Akcja przyniosła sukces - film zniknął z kont Ruderman Family Foundation na YouTube i Facebooku dziś wieczorem czasu polskiego.

Tymczasem znalazło się w Polsce środowisko, któremu - jak się wydaje - film się spodobał. Na Twitterze Newsweek zamieścił bowiem haniebny wpis:

(fot. Twitter)

Internauci bez ogródek skomentowali ten wpis na profilu tygodnika Tomasza Lisa:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bandyta z Rimini odwołał się od wyroku

Guerlin Butungu / facebook.com/d

  

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Jak dowiaduje się PAP w źródłach sądowych, obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka Guerlina Butungu, zaskarżył wydany wobec niego wyrok 16 lat więzienia.

Wyrok ten, wydany najpierw przez sąd pierwszej instancji w Rimini, utrzymał w październiku zeszłego roku sąd apelacyjny.

Odwołał się od niego do Sądu Najwyższego adwokat 21-letniego imigranta, Riziero Angeletti. Twierdzi on, że nie ma dowodów na to, że w sierpniu 2017 roku Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej Polce na plaży i ciężkim pobiciu jej partnera oraz innych napaściach. Dlatego wniósł o uchylenie wyroku sądu apelacyjnego w Bolonii.

[polecam:https://niezalezna.pl/216487-jest-wyrok-dla-nieletnich-bandytow-z-rimini-w-wiezieniu-spedza-dlugie-lata]

Ponadto obrońca wśród powodów zaskarżenia wyroku wskazał to, że sądy nie uznały okoliczności łagodzących, to znaczy faktu, iż Butungu nie był wcześniej karany i ma za sobą "trudną przeszłość" w swoim kraju.

Według adwokata skazany, których do Włoch przypłynął z innymi migrantami pontonem, był jako nastolatek żołnierzem. Już wcześniej podkreślano jednak, że nie ma na to dowodów.

Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy odwołanie złożone przez obrońcę osadzonego w więzieniu Guerlina Butungu w najbliższych miesiącach.

Trzej pozostali członkowie gangu, nastoletni synowie imigrantów z Maroka i Nigerii zostali skazani przez sąd dla nieletnich na kary po 9 lat i 8 miesięcy. Wyrok ten utrzymał sąd apelacyjny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl