Ważna misja logistyków w nowym Polskim Kontyngencie Wojskowym

/ mat. DO RSZ / PKW EU Sophia

  

Żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, którego trzon stanowią logistycy z 10. Brygady Logistycznej z Opola od 6 lutego przygotowują w bazie wojskowej Sigonella na Sycylii stanowiska pracy dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji Unii Europejskiej EUNAVFOR MED SOPHIA.

Narodowy Element Wsparcia liczy kilkunastu żołnierzy, którzy pojawili się w rejonie misji dwa tygodnie przed przybyciem sił głównych Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ich zadaniem było rozpoczęcie procesu budowy bazy PKW oraz nadzór nad wykonywanymi pracami — podaje oficjalny portal opolskiej brygady.

Żołnierze do tej pory przyjęli od włoskich gospodarzy wyznaczoną część lotniska pod stacjonowanie kontyngentu i zakończyli rozbudowę terenu, polegającą na przygotowaniu podłoża pod ustawienie bazy dla składu PKW. Po tygodniu prac inżynieryjnych żołnierze rozlokowali kilkanaście kontenerów magazynowych z mieniem, które dotarły na Sycylię transportem drogowym z 10. Brygady Logistycznej w Opolu. Kolejnym etapem było przyjęcie i ustawienie w zaplanowanych miejscach, zakontraktowanych uprzednio kontenerów biurowych, w których znajdować się będą stanowiska pracy dla żołnierzy PKW. Obecnie logistycy kończą proces wyposażenia kontenerów w meble, sprzęt biurowy i systemy informatyczne — czytamy na portalu 10. BLog. 

Żołnierze z 10 .Brygady Logistycznej to element stuosobowego kontyngentu, sformowanego przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Oprócz logistyków, pilotów i obsługi naziemnej samolotów, w skład PKW wchodzą żołnierze z Komponentu Wojsk Specjalnych, 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia, 3. Flotylli Okrętów, 6. Ośrodka Radioelektronicznego i Żandarmerii Wojskowej. Dowódcą kontyngentu jest kmdr por. Cezary Kurkowski — podaje opolska brygada.

Polski Kontyngent Wojskowy wzmocni operację wojskową Unii Europejskiej - EUNAV FOR Med (European Naval Force Mediterranean), nazywanej również operacją SOPHIA. Operacja prowadzona jest na Morzu Śródziemnym, a jej głównym celem jest zapobieganie przemytowi ludzi, broni i narkotyków do Europy, a od niedawna także szkolenie libijskiej straży przybrzeżnej oraz sił morskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ / PKW EU Sophia
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl