Ważna misja logistyków w nowym Polskim Kontyngencie Wojskowym

/ mat. DO RSZ / PKW EU Sophia

  

Żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, którego trzon stanowią logistycy z 10. Brygady Logistycznej z Opola od 6 lutego przygotowują w bazie wojskowej Sigonella na Sycylii stanowiska pracy dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji Unii Europejskiej EUNAVFOR MED SOPHIA.

Narodowy Element Wsparcia liczy kilkunastu żołnierzy, którzy pojawili się w rejonie misji dwa tygodnie przed przybyciem sił głównych Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ich zadaniem było rozpoczęcie procesu budowy bazy PKW oraz nadzór nad wykonywanymi pracami — podaje oficjalny portal opolskiej brygady.

Żołnierze do tej pory przyjęli od włoskich gospodarzy wyznaczoną część lotniska pod stacjonowanie kontyngentu i zakończyli rozbudowę terenu, polegającą na przygotowaniu podłoża pod ustawienie bazy dla składu PKW. Po tygodniu prac inżynieryjnych żołnierze rozlokowali kilkanaście kontenerów magazynowych z mieniem, które dotarły na Sycylię transportem drogowym z 10. Brygady Logistycznej w Opolu. Kolejnym etapem było przyjęcie i ustawienie w zaplanowanych miejscach, zakontraktowanych uprzednio kontenerów biurowych, w których znajdować się będą stanowiska pracy dla żołnierzy PKW. Obecnie logistycy kończą proces wyposażenia kontenerów w meble, sprzęt biurowy i systemy informatyczne — czytamy na portalu 10. BLog. 

Żołnierze z 10 .Brygady Logistycznej to element stuosobowego kontyngentu, sformowanego przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej. Oprócz logistyków, pilotów i obsługi naziemnej samolotów, w skład PKW wchodzą żołnierze z Komponentu Wojsk Specjalnych, 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia, 3. Flotylli Okrętów, 6. Ośrodka Radioelektronicznego i Żandarmerii Wojskowej. Dowódcą kontyngentu jest kmdr por. Cezary Kurkowski — podaje opolska brygada.

Polski Kontyngent Wojskowy wzmocni operację wojskową Unii Europejskiej - EUNAV FOR Med (European Naval Force Mediterranean), nazywanej również operacją SOPHIA. Operacja prowadzona jest na Morzu Śródziemnym, a jej głównym celem jest zapobieganie przemytowi ludzi, broni i narkotyków do Europy, a od niedawna także szkolenie libijskiej straży przybrzeżnej oraz sił morskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ / PKW EU Sophia
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wpadł 45-latek. Kontrabanda zabezpieczona

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. 45-latek, który zajmował się nielegalnym procederem, usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu również wysoka grzywna.

Kryminalni ustalili, że w garażu na terenie posesji przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci odkryli kto zajmuje się tym procederem. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Wolbromia. Podczas przeszukania garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu, ponad dwadzieścia cztery tysiące papierosów bez akcyzy. Ponadto policjanci ujawnili 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol został zabezpieczony i będzie poddany szczegółowym badaniom, które wykażą jakie jest jego stężenie i czy nie był skażony.

Według szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kilka dni wcześniej tj. 15 maja br. na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli 520 papierosów różnych marek.

Pamiętaj! Spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia zwiększa ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie

- alarmuje policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl