Zawody strzeleckie w PKW Łotwa

W Polskim Kontyngencie Wojskowym realizującym zadania na Łotwie, przeprowadzono strzelanie kwalifikacyjne na Wojskową Odznakę Strzelecką (WOS) dla żołnierzy PKW — informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

mat. DO RSZ / PKW Łotwa

Strzelanie odbywało się zgodnie z obowiązującym regulaminem uzyskania Wojskowej Odznaki Strzeleckiej, tj. w pierwszej kolejności oddanie 3 strzałów próbnych, a następnie 10 punktowanych do tarczy sportowej TS-4  z 9 mm. pistoletu wojskowego WIST oraz do figury bojowej 23p z 5,56 mm. kbs "BERYL". Po podliczeniu wyników przez komisję zostali wyłonieni najlepsi strzelcy PKW oraz ci, którzy uzyskali wymagane minimum do otrzymania brązowej jak i srebrnej Wojskowej Odznaki Strzeleckiej. Brązową, czyli Wojskową Odznakę Strzelecką III stopnia uzyskało aż 57 żołnierzy, a srebrną trzech – ci drudzy legitymowali się już wcześniej posiadaniem brązowej WOS. Wręczenia odznak żołnierzom, którzy spełnili warunki jej otrzymania dokonał dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego mjr Leszek Woźny — czytamy na portalu DO RSZ.

Z kolei w sobotę odbyły się zawody strzeleckie z broni osobistej dla wszystkich żołnierzy  eFP BG (enhanced Forward Presence Battle Group) o puchar dowódcy PKW. Brały w niej udział drużyny wszystkich państw stacjonujących w bazie Adazi. Mimo dość mroźnej aury atmosfera była gorąca, gdyż każda drużyna chciała pokazać się z jak najlepszej strony na tle kolegów z innych krajów, jak też przed swoimi przełożonymi. Jak się okazało największym zainteresowaniem oprócz oczywiście tarcz do których żołnierze prowadzili ogień, stała się tablica wyników, na której na bieżąco były wywieszane rezultaty odbytych strzelań przez poszczególne drużyny — podaje Dowództwo Operacyjne. 

Puchar dla najlepszego strzelca z pistoletu powędrował do wojskowego z Hiszpanii. Następnie wręczono nagrody dla najlepszych strzelców z karabinka, gdzie dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Łotwy, a trzecia nagroda powędrowała do żołnierza z Hiszpanii.

Po wyróżnieniach indywidualnych nastąpiło wręczanie nagród dla najlepszych drużyn. I tak z pistoletu najlepsi okazali się Polacy uzyskując łączną liczbę punktów 242. Drugie miejsce uzyskali Łotysze z 228 punktami. Na trzecim miejscu uplasowali się Hiszpanie z 199 punktami. Wręczono również nagrody dla najlepszych drużyn z karabinka. Pierwsze miejsce zajęli Łotysze, drugie miejsce zdobyli Kanadyjczycy, zaś trzecie: Hiszpanie — czytamy. 

 

Źródło: DO RSZ / PKW Łotwa

#PKW Łotwa #zawody strzeleckie #armia

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo