Seria przesłuchań świadków ws. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza zaplanowała na najbliższy poniedziałek i wtorek przesłuchania kolejnych świadków ws. Amber Gold. Zeznania złożyć ma czterech funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował wiceszef komisji Jarosław Krajewski.

@KancelariaSejmu

Na przyszły tydzień mamy zaplanowane przesłuchania czterech funkcjonariuszy ABW. Ich przesłuchania będą podzielone na część jawną i zamkniętą

- powiedział Krajewski.

Jak dodał pierwsze z przesłuchań, w trybie jawnym, ma się rozpocząć w poniedziałek o godz. 10. Następnie odbędzie się przesłuchanie tego świadka na posiedzeniu zamkniętym.

Z kolei w godzinach popołudniowych odbędzie się przesłuchanie kolejnego funkcjonariusza ABW - najpierw na posiedzeniu otwartym, a następnie zamkniętym.

We wtorek komisja ma zebrać się o godz. 10 i w ten sam sposób przesłucha kolejnych dwóch funkcjonariuszy Agencji.

Dotychczas komisja śledcza przesłuchała pięciu funkcjonariuszy ABW pracujących przy sprawie Amber Gold.

Celem powołanej w lipcu 2016 r. komisji śledczej jest zbadanie i ocenienie prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez rząd, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Amber Gold #posiedzenia #komisja

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo