W „Wyborczej” dostali list prosto z Sejmu. Poseł do dziennikarzy: Jesteście zaślepieni w swoim przekazie

Nie milkną echa skandalicznej okładki „Wysokich Obcasów”, gdzie uśmiechnięte kobiety pozowały w koszulkach z napisem „Aborcja jest OK” oraz „Aborcyjny Dream Team”. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, sprawa do tego stopnia oburzyła poseł PiS Annę Sobecką, że postanowiła ona wysłać do redaktorów z Czerskiej osobisty list. Polityk nie przebiera w nim w słowach. Dziennikarze mogą przeczytać na swój temat sporo gorzkich słów prawdy.

Piotr Galant / Gazeta Polska

Poseł Sobecka przypomina, że w miniony piątek byliśmy świadkami kolejnej „obrzydliwej próby oswajania z tematem zabijania nienarodzonych dzieci”, poprzez zaprezentowanie na okładce Wysokich Obcasów trzech uśmiechniętych pań w koszulkach z napisem „Aborcja jest OK” oraz „Aborcyjny Dream Team”.

- Oba hasła tak samo skandaliczne, co słabe, i nie do przyjęcia nawet przez zwolenników prawa do aborcji czy uczestników czarnych protestów. Wielu dziennikarzy, także z redakcji uważanych za liberalne, skrytykowało publikację jako trywializującą temat aborcji podkreślając, że przedstawianie jej w różowych kolorach jest czymś skandalicznym – napisała w liście poseł Sobecka.

Dalej jest jeszcze mocniej. Polityk Prawa i Sprawiedliwości postanowiła przypomnieć dziennikarzom z Czerskiej kilka bezsprzecznych faktów na temat aborcji:
 

- Szkoda, że zaślepieni w swoim przekazie pomijacie Państwo prawdziwe skutki aborcji, które zostały opisane już w 1985, przez dr. Speckhardfa na Uniwersytecie Minnesota. Według tych badań spośród kobiet, które przeszły aborcję: 100% - doświadczało smutku, poczucia utraty; 92% - przeżywało poczucie winy; 85% - było zaskoczonych intensywnością smutnych przeżyć postaborcyjnych; 81% - odczuwało obniżone poczucie własnej wartości; 81% - miało świadomość doznania krzywdy; 81% - wciąż myśli o abortowanym dziecku; 73% - cierpiało na depresję; 73% - czuje się nieswojo w obecności niemowląt i małych dzieci; 73% - odczuwa niemożność rozmawiania 0 przeżytej aborcji; 69% - przeżywa niechęć do współżycia seksualnego; 65% - miało tendencje samobójcze; 61% - zaczęło nadużywać alkoholu; 31% - podejmowało próby samobójcze; 23% - przeżywało skrajnie ciężkie poczucie winy – czytamy w liście.

Poseł Anna Sobecka wprost odnosi się do samej okładki „Wysokich Obcasów”:

- Szanowni Państwo, aborcja to zabójstwo dziecka, a powyższe dane dobitnie pokazują, że nie była, nie jest i nigdy nie będzie ok. niezależnie od tego czy rozsypiecie konfetti z nieba i jak „fajne” napisy umieścicie sobie na koszulkach. Prawo do aborcji jest zawsze łamaniem praw człowieka, tego który się jeszcze nie narodził. Niestety jak widać, uśmiechnięte panie oraz pomysłodawcy tej skandalicznej okładki nie są w stanie tego zrozumieć – czytamy w liście.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Anna Sobecka #poseł #wysokie obcasy

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo