Wyjątkowe gratulacje dla Kamila Stocha. Od szczególnych osób

„Drogi Panie Kamilu, jako memu Archidiecezjaninowi przesyłam Panu bardzo serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszego złotego lauru olimpijskiego” – napisał na Twitterze metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Wcześniej gratulacje zwycięzcy złożył arcybiskup senior kard. Stanisław Dziwisz.

Kamil Stoch
fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

Z tej okazji gratulacje Stochowi złożyli krakowscy biskupi – metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. 

Drogi Panie Kamilu, jako memu Archidiecezjaninowi przesyłam Panu bardzo serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszego złotego lauru olimpijskiego. Na kolejne, poniedziałkowe zmagania Panu i Pana Kolegom przesyłam pasterskie błogosławieństwo 

– napisał na profilu @EpiskopatNews abp Jędraszewski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wspaniałe słowa Kamila Stocha. Tylko lewactwo i „postępowi” hejterzy będą wściekli

Wcześniej gratulacje złożył kard. Dziwisz, który napisał: 

Kamilu, jesteś chwałą Polski, a zwłaszcza Podhala i Twojej parafii – Zębu. Jestem z Tobą. Niech Pan Bóg błogosławi Ciebie. Bogu dziękujemy za Twój sukces. 

Zwycięzcy pogratulowało także Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

To pierwszy polski medal w tegorocznych zimowych igrzyskach i 21. w historii. Stoch wywalczył trzecie olimpijskie złoto w karierze. Cztery lata temu w Soczi triumfował zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Kamil Stoch #Marek Jędraszewski #Stanisław Dziwisz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo