Premier podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Ważne słowa o NATO i Rosji

/ premier.gov.pl

  

– Podczas moich wystąpień i rozmów z premierami państw dyskutuję o tym, jak umocnić nasze bezpieczeństwo, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność – mówi w opublikowanym na Twitterze filmie premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Głównym tematem rozpoczętej w piątek konferencji jest rola UE w świecie i jej relacje z USA i Rosją. CZYTAJ WIĘCEJ

Szef Rady Ministrów podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa w filmie, zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera.

Monachijska konferencja bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych spotkań dotyczących bezpieczeństwa globalnego. Polska pokazuje się tutaj jako adwokat silnej Europy i silnego, wzmocnionego aliansu NATO. Jednocześnie też jesteśmy tutaj wiarygodni, ponieważ jako jeden z kilku tylko krajów NATO wypełniamy to zobowiązanie żeby wydawać co najmniej 2 proc. PKB na politykę obronną, zbrojenia – mówi Mateusz Morawiecki. 

Premier podkreślił, że "jednocześnie też Polska pełni ważną rolę na wschodniej flance NATO."

Jesteśmy adwokatem bezpieczeństwa Ukrainy i staramy się uświadamiać światu ryzyko związane z agresywną polityką Rosji na naszej wschodniej flance. Tutaj, podczas mojego wystąpienia, rozmów z premierami różnych państw dyskutuję właśnie o tym jak to nasze bezpieczeństwo jeszcze dalej umocnić, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność naszej polityki – wskazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Te słowa premiera Morawieckiego nie spodobają się na Kremlu. Szef polskiego rządu ostro o Putinie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl