Premier podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Ważne słowa o NATO i Rosji

/ premier.gov.pl

  

– Podczas moich wystąpień i rozmów z premierami państw dyskutuję o tym, jak umocnić nasze bezpieczeństwo, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność – mówi w opublikowanym na Twitterze filmie premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Głównym tematem rozpoczętej w piątek konferencji jest rola UE w świecie i jej relacje z USA i Rosją. CZYTAJ WIĘCEJ

Szef Rady Ministrów podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa w filmie, zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera.

Monachijska konferencja bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych spotkań dotyczących bezpieczeństwa globalnego. Polska pokazuje się tutaj jako adwokat silnej Europy i silnego, wzmocnionego aliansu NATO. Jednocześnie też jesteśmy tutaj wiarygodni, ponieważ jako jeden z kilku tylko krajów NATO wypełniamy to zobowiązanie żeby wydawać co najmniej 2 proc. PKB na politykę obronną, zbrojenia – mówi Mateusz Morawiecki. 

Premier podkreślił, że "jednocześnie też Polska pełni ważną rolę na wschodniej flance NATO."

Jesteśmy adwokatem bezpieczeństwa Ukrainy i staramy się uświadamiać światu ryzyko związane z agresywną polityką Rosji na naszej wschodniej flance. Tutaj, podczas mojego wystąpienia, rozmów z premierami różnych państw dyskutuję właśnie o tym jak to nasze bezpieczeństwo jeszcze dalej umocnić, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność naszej polityki – wskazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Te słowa premiera Morawieckiego nie spodobają się na Kremlu. Szef polskiego rządu ostro o Putinie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźny pożar w zakładach zbrojeniowych, produkujących rakiety i pociski międzykontynentalne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Arcadiuš/CC BY-SA 2.0

  

Na terenie zakładów budowy maszyn Krasmasz w Krasnojarsku, jednego z najważniejszych w Rosji zakładów przemysłu obronnego, wybuchł pożar - podały dzisiaj media. Państwowy koncern Roskosmos zapewnił, że ogień nie zagraża głównym budynkom i instalacjom.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku pożaru. Ogień objął powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. W pięciostopniowej skali określającej stopień trudności pożaru nadano mu stopień czwarty.

Według mediów w płonącym obiekcie zawalił się dach. Przedstawiciel Roskosmosu powiedział, że pożar objął właśnie dach jednego z obiektów - budynku magazynowego. Główne budynki i instalacje zakładów nie są zagrożone - dodał przedstawiciel koncernu.

Krasmasz produkuje uzbrojenie i amunicję. Obecnie jego głównym programem jest opanowanie produkcji nowego ciężkiego pocisku międzykontynentalnego Sarmat, który jest na etapie prób. Krasmasz produkuje także rakiety balistyczne Siniewa i elementy bloków rakiet nośnych Zenit i Proton. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl