Premier podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa. Ważne słowa o NATO i Rosji

– Podczas moich wystąpień i rozmów z premierami państw dyskutuję o tym, jak umocnić nasze bezpieczeństwo, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność – mówi w opublikowanym na Twitterze filmie premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

premier.gov.pl

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Głównym tematem rozpoczętej w piątek konferencji jest rola UE w świecie i jej relacje z USA i Rosją. CZYTAJ WIĘCEJ

Szef Rady Ministrów podsumował Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa w filmie, zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera.

Monachijska konferencja bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych spotkań dotyczących bezpieczeństwa globalnego. Polska pokazuje się tutaj jako adwokat silnej Europy i silnego, wzmocnionego aliansu NATO. Jednocześnie też jesteśmy tutaj wiarygodni, ponieważ jako jeden z kilku tylko krajów NATO wypełniamy to zobowiązanie żeby wydawać co najmniej 2 proc. PKB na politykę obronną, zbrojenia – mówi Mateusz Morawiecki. 

Premier podkreślił, że "jednocześnie też Polska pełni ważną rolę na wschodniej flance NATO."

Jesteśmy adwokatem bezpieczeństwa Ukrainy i staramy się uświadamiać światu ryzyko związane z agresywną polityką Rosji na naszej wschodniej flance. Tutaj, podczas mojego wystąpienia, rozmów z premierami różnych państw dyskutuję właśnie o tym jak to nasze bezpieczeństwo jeszcze dalej umocnić, wykorzystując siłę naszej gospodarki i wiarygodność naszej polityki – wskazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Te słowa premiera Morawieckiego nie spodobają się na Kremlu. Szef polskiego rządu ostro o Putinie

 Źródło: PAP, twitter.com, niezalezna.pl

 

#Polska #agresja #Ukraina #NATO #Rosja #Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa #Monachium #Mateusz Morawiecki #premier

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo