Zintegrowane ćwiczenia artylerzystów

/ mat. 23. PA / http://23spa.wp.mil.pl/pl/1_729.html

  

Mijający tydzień w 23. Pułku artylerii stał pod znakiem szkolenia taktycznego i specjalistycznego. Na przykoszarowym placu ćwiczeń zajęcia zintegrowane realizowały dywizjony artylerii samobieżnej, rakietowej oraz pododdziały dowodzenia i logistyczne.

Celem szkolenia było zgrywanie dywizjonów w działaniach taktycznych, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych, a także wykonywanie norm szkolenia bojowego w dzień i w warunkach ograniczonej widoczności — podaje oficjalny portal 23. PA. 

Istotą zajęć zintegrowanych prowadzonych przez dowódców dywizjonów i batalionu logistycznego było szkolenie całego pododdziału z efektywnym wykorzystaniem bazy szkoleniowej pułku. W ramach zajęć realizowano szkolenie taktyczne i specjalistyczne, zgrywając zespoły, załogi oraz pododdziały do działania zgodnie z przeznaczeniem — czytamy. 

Szkolenie, stanowiące kolejny etap przygotowania pododdziałów pułku do zaplanowanych na marzec br. zajęć poligonowych na OSPWL Żagań, prowadzone było w systemie dzienno-nocnym w oparciu o przykoszarowy plac ćwiczeń — informuje śląski pułk artylerii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA., 11. LDKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kara więzienia dla b. prezydenta Tarnobrzega. W tle łapówka

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Na rok i cztery miesiące więzienia skazał dziś Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu b. prezydenta tego miasta Grzegorza Kiełba. Sąd uznał go winnym przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Decyzją sądu Kiełb ma także sześcioletni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz zapłacić 15 tys. zł grzywny i ponad 3 tys. zł kosztów sądowych.

Sąd zaliczył oskarżonemu prawie 5 miesięcy aresztu na poczet kary pozbawienia wolności.

Uzasadnienie wyroku, podobnie jak mowy końcowe stron, odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Chodzi o występujące w procesie dowody z klauzulą tajności "poufne".

Oskarżony w dniu rozpoczęcia procesu zgodził się na podawanie jego danych osobowych i publikację wizerunku.

Prokuratura oskarżyła Kiełba o przyjęcie 20 tysięcy złotych łapówki w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl