Nagła zmiana planów. Spotkania czwórki normandzkiej w Monachium nie będzie

/ bmvg.de

  

Przedstawiciele władz państw tzw. czwórki normandzkiej - Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji - zrezygnowali z planów spotkania w Monachium poświęconego łamaniu zawieszenia broni w Donbasie. Informacje na ten temat podało źródło dyplomatyczne, cytowane przez Reutera.

Spotkanie miało się odbyć na marginesie trwającej w stolicy Bawarii Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Pierwotnie rozmowy zapowiadano na piątek, ale zostały one odwołane z powodu niemożności znalezienia odpowiedniego terminu. Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel musiał bowiem niespodziewanie wrócić do Berlina po uwolnieniu z tureckiego aresztu korespondenta dziennika „Die Welt” Deniza Yucela.

Według źródeł dyplomatycznych przedstawiciele władz prowadzą teraz rozmowy dwustronne zamiast spotykać się w większej grupie.

Ukraina była tematem dyskusji podczas jednego z takich spotkań, w którym uczestniczył Gabriel i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow – twierdzi z kolei niemieckie źródło dyplomatyczne.

Czwórka normandzka prowadzi rozmowy o uregulowaniu konfliktu między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Poprzednie spotkanie ministrów spraw zagranicznych czwórki odbyło się w lutym 2017 roku, również w kuluarach Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd walczy z wykluczeniem komunikacyjnym. Projekt "Połączenia Lokalne" wchodzi w życie

/ twitter.com/PremierRP

  

- Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem resortu infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkali się z samorządowcami ws. rozwoju połączeń lokalnych.

Bardzo cieszę się na okoliczność tego spotkania, które ma służyć jako forum do wymiany myśli, zaprezentowania ustawy dotyczącej połączeń lokalnych

- mówił po spotkaniu premier.

Naszym pragnieniem jest, żeby gmina spotkała się z gminą, a powiat z powiatem. Według danych GUS ponad 3 mln pracowników dojeżdża do pracy w innej gminie

- wskazywał szef rządu.

Premier podkreślił, że "ogromny wysiłek, zmniejszenie możliwości pozyskania pracy w bliższym miejscu i duża strata czasu na dojazd".

To zjawiska z życia codziennego, którym chcemy zapobiegać. Jesteśmy w trakcie realizacji największego programu w III RP naprawy dróg samorządowych. Dla mnie ten program to ogromna szansa na kolejną falę przedsiębiorczości i pobudzenia fali polskiego kapitalizmu. Przedsiębiorca nie zainwestuje tam, gdzie jest nieefektywność. Decydujemy się na taki krok, który ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości

- mówił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl