Istotne rozmowy premiera Morawieckiego i kanclerz Merkel. „Możemy być lokomotywą wzrostu i pozytywnych zmian dla całej UE ”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

– Rozmawialiśmy sporo o tematach jednolitego rynku, współpracy w zakresie polityki obronnej. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej współpracy. Chcemy odbudowywać nasz przemysł, z  czego pani kanclerz bardzo dobrze zdaje sobie sprawę – powiedział po spotkaniu z kanclerz Angelą Merkel, premier Mateusz Morawiecki.

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy politycznej i gospodarczej, przyszłości Unii Europejskiej oraz polityki migracyjnej.

Rozmawialiśmy sporo o tematach jednolitego rynku, współpracy w zakresie polityki obronnej. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej współpracy. Chcemy odbudowywać nasz przemysł, z  czego pani kanclerz bardzo dobrze zdaje sobie sprawę – podkreślił premier Morawiecki.

Premier dodał, że "mamy podobne zdanie w temacie Brexitu".

Wspomniałem o Nord Stream II oraz sytuacji Polaków w Niemczech. Mam nadzieję, że będzie możliwa dalsza dyskusja. Wskazujemy na ryzyka z odcięciem Ukrainy od tranzytu z gazu. Nie zgadzam się z podejściem, że to jest dywersyfikacja, to gaz z tego samego źródła tylko inną drogą. Wskazujemy też na ryzyka związane z odcięciem Ukrainy od tranzytu. Pani kanclerz podkreśliła, że nie wyobraża sobie, żeby Ukraina mogła zostać pominięta – mówił Morawiecki.

Premier zdradził, że zaprosił panią kanclerz do Polski, na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

Cieszymy się, że współpraca Polski i Niemiec się rozwija. (...) Możemy być lokomotywą wzrostu i pozytywnych zmian dla całej UE – pokreślił premier Polski.

Mateusz Morawiecki, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN podkreślił, że "jesteśmy wrażliwi na punkcie prawdy historycznej".

Chcemy dbać na całym świecie o to, by nie było kłamliwych stwierdzeń na tematy polskie – dodał.

Premier był również pytany przez dziennikarzy o reformę sądownictwa w Polsce.

Nasz wymiar sprawiedliwości po reformie będzie dużo bardziej niezależny, obiektywny, sprawiedliwy i dużo bardziej efektywny – powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłudzali datki na odbudowę Notre Dame. Jest śledztwo

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Frédéric BISSON/CC BY-SA 2.0

  

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "oszustwa popełnionego przez grupę zorganizowaną". Objęto nim osoby, które podszywały się pod zbierających datki na odbudowę zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - informuje AFP. Francuska agencja powołuje się na prokuraturę, która apeluje o zachowanie czujności.

Śledztwo wszczęto po otrzymaniu skargi przez fundację Fondation du patrimoine. Zdaniem organizacji pewni ludzie, podając się za członków fundacji, wyłudzali pieniądze, które rzekomo miały zostać przeznaczone na odbudowę paryskiej świątyni. Oszuści do ofiar dzwonili i wysyłali e-maile, namawiając na wykonanie przelewów.

Przestępcy stworzyli również fałszywą stronę internetową, dzięki której podszywali się pod fundację.

W sumie na rekonstrukcję świątyni legalnie zebrano już około miliarda euro; środki wysyłają zarówno miliarderzy czy duże firmy, jak i zwykli obywatele. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl