Z okazji 100-lecia Odrodzenia Państwowości Republiki Litewskiej, pragnę w imieniu własnym oraz Narodu Polskiego złożyć Pani Prezydent i wszystkim obywatelom Litwy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności – napisał prezydent w życzeniach skierowanych do prezydent Litwy. Dalii Grybauskaite.

Andrzej Duda podkreślił, że rok 2018 jest szczególny dla obu naszych Narodów i państw, ponieważ Polska i Litwa świętują stulecie odzyskania swojej niepodległości.

Dzieje naszych krajów od wieków przeplatają się w szczególny sposób. Czerpiąc z naszych wielowiekowych doświadczeń, koncentrujemy się na współczesnych wyzwaniach w naszych relacjach dwustronnych oraz w całej przestrzeni euroatlantyckiej – napisał prezydent.

Cieszę się, że w roku tak szczególnym dla naszych krajów i społeczeństw, mogę brać udział w świętowaniu jubileuszu Odrodzenia Państwowości Litewskiej. Pani Prezydent, proszę przyjąć życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności. Życzę Pani oraz wszystkim mieszkańcom Litwy radosnych obchodów tej wyjątkowej rocznicy – dodał Andrzej Duda.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że z okazji 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego w piątek wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłyśnie okolicznościowa iluminacja. Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą udział w piątek w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego.