Strzelania z BWP-ów w Wędrzynie

/ mat. 12. SDZ. / http://12sdz.wp.mil.pl/pl/4_1796.html

  

Na poligonie w Wędrzynie odbyły się manewry strzeleckie załóg Bojowych Wozów Piechoty z 1. Batalionu zmechanizowanego z Lęborka.

Celem wtorkowych zajęć było przede wszystkim doskonalenie umiejętności prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się i ruchomych z przystanków, a ponadto doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań ogniowych. Każda załoga miała za zadanie określenie odległości do celów czy nanoszenie poprawek podczas strzelania, aby skutecznie razić cel. Zadania postawione tego dnia żołnierzom z batalionu zmechanizowanego nie były dla nich nowością. Strzelania z BWP-1, o różnych poziomach trudności, realizowane są cyklicznie - czytamy na portalu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Wyniki uzyskane przez żołnierzy mojego batalionu potwierdziły, że załogi bojowych wozów piechoty są dobrze wyszkolone. Posługiwanie się bronią będącą na wyposażeniu batalionu stanowi dla nich chleb powszedni. Każdy żołnierz doskonale zna czynności, jakie ma do wykonania w wozie: od momentu pobrania amunicji, aż do czasu rozładowania broni po zakończeniu strzelania. Ciągłe szkolenie prowadzi do zgrania załogi, aby bez problemów wykonać każde otrzymane zadanie

- podsumował zajęcia dowódca batalionu ppłk Roman Owczarek, cytowany przez oficjalny portal 12. SDZ. 

W 2018 r. "niebieskie berety" z Lęborka czeka mnóstwo wyzwań. Szkolenia, treningi, ćwiczenia w kraju, jak i za granicą – to tylko niektóre z zaplanowanych przedsięwzięć. Szereg zajęć programowych zaplanowanych podczas szkolenia poligonowego nie pozwala żołnierzom się nudzić. Każdy dzień służby jest dokładnie zaplanowany, ale dzięki temu żołnierze z 1Lbz nieustannie zdobywają doświadczenie i wiedzę - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12. SDZ.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Polka nie może wyjechać z Kenii. Rodzina dostrzega wiele podobieństw do sprawy Magdaleny Żuk

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/RyanMcGuire

  

Polska turystka wraz z partnerem wyjechała na wycieczkę do Kenii. Gdy przyszedł czas powrotu, kobieta źle się poczuła. Zaczęła zachowywać się nienaturalnie i trafiła do szpitala, gdzie internista stwierdził u niej... zaburzenia psychiczne. Polce odmówiono wpuszczenia na pokład samolotu. Rodzina kobiety uważa, że sprawa do złudzenia przypomina historię Magdaleny Żuk.

Wszystko zaczęło się 8 stycznia, kiedy kobieta zaczęła się dziwnie zachowywać. Rodzina zapewnia, że nigdy wcześniej nie miała podobnych problemów. 

Pani Danuta trafiła do szpitala w Mombasie. Tam miał ją zbadać lekarz internista, a nie psychiatra.

Stwierdził choroby psychiczne, choć zawodowo się tym nie zajmuje

– opowiada córka kobiety cytowana przez se.pl.

Jednocześnie rodzina obawia się, że kobietę nafaszerowano narkotykami. Od kilku dni jej stan się nie poprawia.

Gdy wraz z partnerem chciała wrócić do Polski, nie została wpuszczona na pokład samolotu. Zgody nie wyraziła firma, będąca organizatorem wycieczki.

Córka pani Danuty zaznacza, że obecni w Kenii pracownicy konsularni, starają się pomóc, ale na razie na niewiele się to zdaje.

Teraz mama ma być przewieziona do kolejnego szpitala, tym razem w stolicy Kenii, Nairobi. Ale ona musi wrócić do kraju, żeby zapewnić jej odpowiednią pomoc medyczną

– zaznacza.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest przetransportowanie Polski wynajętym samolotem medycznym, ale to kosztuje prawie pół miliona złotych. Rodzina pani Danuty nie ma takiej kwoty.

Do redakcji se.pl nadesłano komunikat firmy-organizatora.

Od początku jesteśmy w kontakcie z rodziną naszej Klientki, przedstawicielstwem TUI w Mombasie, hotelem, konsulatem, a także Ambasadą RP w Nairobi. Ze względu na dane wrażliwe dot. stanu zdrowia oraz uszanowanie prywatności Klientki nie ujawniamy szczegółów sprawy

- cytuje portal.

Rodzina zwraca uwagę na podobieństwo tej sprawy do historii Magdaleny Żuk, która podczas wczasów w Egipcie, też zaczęła się bardzo dziwnie zachowywać i zmarła w jednym z tamtejszych szpitali. [polecam:https://niezalezna.pl/223567-jak-zginela-magdalena-zuk-raport-egipskich-sledczych-wyjasnia-wszystkie-tajemnice]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl