To już niedługo. Wiadomo, kiedy PiS przedstawi kandydata na prezydenta Warszawy

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W drugiej połowie marca Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swoich kandydatów na prezydentów największych miast, w tym Warszawy - dowiedziała się dziś Polska Agencja Prasowa PAP ze źródeł zbliżonych do władz PiS.

- W drugiej połowie marca Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swoich kandydatów na prezydentów największych miast, w tym Warszawy

 - poinformował PAP polityk ze ścisłego kierownictwa partii.

Wczoraj rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło jeszcze decyzji, kto będzie kandydatem na prezydenta Warszawy.

Wcześniej marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany w środę rano w radiowych Sygnałach Dnia, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii na prezydenta Warszawy odpowiedział: "Władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni". Karczewski był też pytany, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy, a wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki kandydatem na wiceprezydenta. "Taka opcja była i jest brana pod uwagę" - odpowiedział marszałek Senatu.

- Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy

 - w ten sposób na słowa Karczewskiego zareagował na Twitterze Jaki.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl