Te dokumenty nie pozostawiają wątpliwości! Alianci znakomicie wiedzieli o niemieckich obozach zagłady

Jak informuje ministerstwo kultury, dzięki staraniom wiceminister kultury Magdaleny Gawin i wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im Witolda Pileckiego uzyskał zgodę na dostęp do odtajnionych w 2017 roku materiałów ONZ Komisji ds. Zbrodni Wojennych (UNWCC). Dokumenty jednoznacznie potwierdzają, że alianci wiedzieli o istnieniu niemieckich obozów zagłady i obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski.

Twitter.com/@MKIDN_GOV_PL (screenshot)

Polska, jako czwarty podmiot na świecie, uzyskała dostęp do odtajnionych materiałów Komisji ds. Zbrodni Wojennych przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak czytamy w komunikacie resortu, "materiały zawierają m.in raporty rządu emigracyjnego w Londynie z lat II wojny światowej alarmujące aliantów o nasilającej się eksterminacji ludności polskiej oraz Zagładzie Żydów w obozach śmierci zbudowanych na terenie okupowanej Polski. Dokumenty te potwierdzają bezsporną wiedzę aliantów na temat obozów śmierci i obozów koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski, oraz informacje na temat okrucieństw popełnianych przez niemieckiego okupanta. Raporty były wykorzystane w Procesach Norymberskich, po czym zostały utajnione na 70 lat".

- Dokumenty Komisji po odtajnieniu w 2017 roku trafiły do The Wiener Library oraz School of Oriental and African Studies w Londynie, a także do Holocaust Memorial w Waszyngtonie. Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego jako jedna z pierwszych instytucji na świecie otrzyma dokumenty Komisji Narodów Zjednoczonych do spraw Zbrodni Wojennych. Cyfrowe kopie materiałów archiwalnych będą tam przechowywane i udostępniane badaczom  - informuje ministerstwo kultury.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#niemieckie obozy koncentracyjne #niemieckie obozy zagłady #MKiDN #Ministerstwo Kultury #dokumenty

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo