Prawda o Smoleńsku

  

Wczoraj na lotnisku wojskowym w Mińsku Mazowieckim rozpoczęli prace eksperci z National Institute for Aviation Research (NIAR) z Uniwersytetu Stanowego Wichita. Ta placówka, powstała w 1985 r., ma ogromne osiągnięcia w dziedzinie badań lotniczych, w tym katastrof lotniczych. Zagraniczni eksperci pracują razem z członkami podkomisji smoleńskiej ­MON-u, prowadzą badania mające ustalić, co się stało w Smoleńsku w 2010 r.

Raport szefa podkomisji Antoniego Macierewicza będzie oparty na dowodach uzyskanych także z ich pracy. Przekonanie, że w Smoleńsku doszło do zamachu, nie jest teorią spiskową małej grupki osób. Tak myśli wielu, mówią o tym m.in. były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili czy też wieloletnia minister edukacji Izraela Juli Tamir. Jest niezwykle ważne, aby opinia publiczna była na bieżąco informowana o postępie badań. Już raz, za rządów PO-PSL, było tak, że komisja Millera w pośpiechu zakończyła swoją działalność. Teraz komisja Antoniego Macierewicza ma ogromną szansę, by dojść do prawdy. I nie wolno tego zaprzepaścić, ulegając kłamliwym narracjom i suflerom. Śmierć polskiego prezydenta i towarzyszących mu 95 osób musi zostać wyjaśniona, bez względu na okoliczności.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts