Aplikacja zniszczy koszmary?

Ze statystyk wynika, że nawet 30-40 proc. populacji doświadcza okresów bezsenności, a około 8 proc. z nas regularnie dręczą koszmary. Polacy odkryli sposób, jak radykalnie poprawić jakość snu. Okazuje się, że teraz można to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej.

TeroVesalainen; pixabay.com / Creative Commons CC0

Nightly zostało stworzone przez interdyscyplinarny polski zespół naukowców, artystów i przedsiębiorców. Priorytetem twórców było stworzenie aplikacji, której działanie będzie oparte o naukową ekspertyzę i badania. Bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdzono badaniami przeprowadzonymi w laboratorium w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej, aktywnie reagując w newralgicznych momentach.

- Kluczowym elementem aplikacji są treści audiowizualne. Film oglądany przed zaśnięciem oraz dźwięki odtwarzane w precyzyjnie określonych momentach w ciągu nocy, zgodnych z indywidualnym przebiegiem snu, pomagają się zrelaksować i aktywnie stymulują sen. Ograniczają liczbę wybudzeń i redukują do minimum występowanie koszmarów w ciągu nocy. Specjalnie  stworzony inteligentny alarm aktywuje się nad ranem w najpłytszej fazie snu i ułatwia wstawanie - tłumaczy Katarzyna Bosak z Nightly.

 

Źródło: niezalezna.pl, Newsrm.tv

#nowe technologie #aplikacja #aplikacja mobilna #smartfon

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo