Niewybuchy z II wojny światowej. Ponad 2 tys. osób musi opuścić swoje domy

Ponad 2 tys. osób musi opuścić swoje domy z okolic mostu przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, po tym, jak podczas prac budowlanych znaleziono paczki, prawdopodobnie z pochodzącym z czasów II wojny światowej trotylem.

policja.pl

To druga taka ewakuacyjna w ciągu kilku miesięcy w tym miejscu. W listopadzie ubiegłego roku również znaleziono pod tym mostem paczki z trotylem.

Obszar objęty ewakuacją to teren zamknięty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Marcin Ząbek poinformował, że mieszkańcy muszą opuścić swoje domy do godziny 9.

Obszar objęty ewakuacją pokrywa się z tym z listopada, wówczas domy i lokale usługowe opuściło ponad 2 tys. osób – powiedział policjant.

Ewakuacja może potrwać cały dzień, ponieważ nie wiadomo, ile potrwa akcja saperów. W znalezionych paczkach prawdopodobnie znajduje się trotyl.

To na razie podejrzenia, zawartość tych paczek stwierdzą saperzy – powiedział oficer prasowy.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#niewybuchy #II wojna światowa #Dolnośląskie #ewakuacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo