Zapytano policję o antysemityzm w Niemczech. Odpowiedź okazała się wstrząsająca

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Quinn Dombrowski/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Wiceprzewodnicząca Bundestagu z ramienia Lewicy, Petra Pau, złożyła niedawno interpelację dotyczącą liczby przestępstw o charakterze antysemickim w Niemczech. Odpowiedź okazała się szokująca - według ustaleń policji, w minionym roku średnio dziennie dochodziło do co najmniej czterech antysemickich czynów karalnych.

Pau złożyła niedawno poselskie zapytanie dotyczące liczby przestępstw antysemickich, do których doszło w Niemczech w roku 2017. 

Głośnym echem w minionym roku odbiły się m.in. incydenty palenia izraelskich flag i wznoszenia antysemickich okrzyków podczas zorganizowanych w wielu niemieckich miastach manifestacji przeciwko dążeniom do utworzenia stolicy Izraela w Jerozolimie. Ich uczestnikami byli w dużej mierze mieszkający w Niemczech muzułmanie. 

W odpowiedzi na interpelację Pau, policja przedstawiła dane, które mogą szokować. W całym minionym roku niemieccy stróże prawa odnotowali 1453 przestępstwa o charakterze antysemickim, choć zakładają, że liczba ta może wzrosnąć, gdyż nie dotarły jeszcze dane ze wszystkich krajów związkowych. Wynika z tego, że każdego dnia w 2017 r. u naszych zachodnich sąsiadów dochodziło do czterech czynów antysemickich.

Dane przestawił dziennik "Tageszeitung".

Znacząca część czynów przypisywana jest przedstawicielom skrajnej prawicy w Niemczech. Według policyjnych statystyk, odpowiadają oni za 95 proc. przestępstw o charakterze antysemickim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest reakcja rzecznik PiS na obelżywe słowa szefa MSZ Izraela. Mazurek przypomniała fakty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Sprawiedliwy wśród Narodów Świata – tysiące Polaków otrzymało to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie" - przypomniała za pośrednictwem Twittera rzecznik prasowa Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Dzisiaj przed południem premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wizyty polskiej delegacji na szczyt V4 w Izraelu.

[polecam:https://niezalezna.pl/259352-szczyt-v4-w-izraelu-odwolany-powod-interweniowal-premier-polski]

Taka decyzja to skutek tego, że wczoraj p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi izraelskiego rządu stwierdził:

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca, "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych".

Po tej wypowiedzi do polskiego MSZ została wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl