Ta tragedia wstrząsnęła światem. Nowy film twórców hitu "Bóg nie umarł"

/ fot. Kondrat Media, mat.pras.

  

Columbine High School to liceum znajdujące się w niewielkiej miejscowości Columbine, w stanie Kolorado. 20 kwietnia 1999 roku, dwaj uczniowie, Eric Harris i Dylan Klebold, weszli na teren szkoły z bronią, a następnie zastrzelili 12 uczniów, 1 nauczyciela, ranili też kolejne 24 osoby. Na podstawie dzienników zabitej w zamachu 17-letniej Rachel, twórcy filmu "Bóg nie umarł" stworzyli przejmujący obraz o sile wiary. "Moja miłość" już od 2 marca w kinach.

Przygotowania do zamachu na Columbine High School trwały niemal rok. Przez ten czas Harris i Klebold zbierali broń, a także konstruowali ładunki wybuchowe. Swoje przygotowania na bieżąco opisywali w dziennikach, a także nagrywali na filmach. Ich celem było dokonanie wielkiej masakry, w której zginie wiele osób i która im samym przyniesie popularność na całym świecie.

Ładunek wybuchowy okazał się wadliwy i do eksplozji nie doszło. Harris i Klebold ruszyli więc na teren szkoły, strzelając do swoich kolegów. „To jest to, co zawsze chcieliśmy zrobić. To jest niesamowite!” – krzyczeli, strzelając z bliskiej odległości do kolejnych uczniów i nauczycieli. Krążyli po szkole przez kilkanaście minut, oddając strzały w różnych pomieszczeniach, zaglądając do sal lekcyjnych i detonując ładunki w szkolnej bibliotece. Po otoczeniu szkoły przez policję, obaj popełnili samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Tragiczne wydarzenia z Columbine stały się pretekstem do opowiedzenia historii siedemnastoletniej Rachel Joy Scott, pierwszej ofiary śmiertelnej. Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. Przede wszystkim film „Moja Miłość” jest jednak opowieścią o odkrywaniu przez młodą dziewczynę swojej wiary, o poszukiwaniu Boga i podążaniu za jego głosem. „Gdzie teraz jest Twój Bóg? Czy nadal w niego wierzysz?” pyta z obłędem w oczach szkolny kolega Rachel, mierząc do niej z broni. „Wiesz, że tak” – odpowiada dziewczyna. „Więc idź do niego!” – krzyczy Eric Harris oddając strzał w głowę Rachel.

Kiedy zacząłem czytać scenariusz, spodziewałem się nudnej opowieści o wierzącej w Boga nastolatce, która po prostu miała w życiu pecha i zginęła, bo znalazła się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie

 

– wspominał reżyser Brian Baugh. Twórca szybko zmienił zdanie, uznając Rachel za postać fascynującą, autentyczną, zaskakującą, pełną nastoletniego chaosu, skrajności i wątpliwości. Dostrzegł w niej walkę z namiętnościami i pokusami, którą toczy każdy z nas. Zobaczył  w jej historii materiał na uniwersalną opowieść. Film od 2 marca w kinach, za dystrybucję odpowiada Kondrat Media.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmodernizowano przejazdy kolejowe

/ pixabay.com/analogicus/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowuje 14 przejazdów kolejowych na terenie województwa opolskiego. Jak informuje biuro prasowe spółki, koszt inwestycji to 23 mln złotych. Całość jest realizowana w ramach ogólnopolskiego programu o wartości 250 mln złotych.

Na terenie województwa opolskiego zmodernizowano już pięć przejazdów kolejowo-drogowych w Otmuchowie, Przełęku, Janinowie i Dalachowie. Oprócz wymiany torowisk i jezdni, na przejazdach zainstalowano nowe urządzenia sygnalizacyjne i dźwiękowe, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa dla podróżujących samochodem i pociągiem.

W ramach projektu przejazdowego zmodernizowane będą także m.in. skrzyżowania na linii Nysa – Brzeg oraz Opole – Kluczbork. Wartość prac na 14 przejazdach na Opolszczyźnie to ok. 23 mln zł netto. Prace realizuje konsorcjum firm Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. oraz Sabat Roman Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL.

W skali całego kraju PKP Polskie Linie Kolejowe SA przebudują 182 przejazdy w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. W ramach projektu przebudowano już 35 obiektów w całej Polsce, a na kolejnych 65 prowadzone są prace. Projekt przebudowy i modernizacji przejazdów kolejowych jest dofinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wysokość dotacji do ogólnopolskiego projektu to prawie 194 mln złotych netto. Koszt całkowity programu wynosi 250 mln złotych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl