Stoch o 20 centymetrów od medalu

/ pixabay.com

  

Kamilowi Stochowi zabrakło 0,4 pkt, by stanąć na podium pierwszego z trzech olimpijskich konkursów skoków narciarskich w Pjongczangu. Na obiekcie normalnym zwyciężył piąty po pierwszej serii Niemiec Andreas Wellinger.

Po pierwszej serii prowadził Stefan Hula, który uzyskał 111 m, ale w drugiej - w dobrych warunkach - skoczył 5,5 m krócej, co było 11. wynikiem. Wystarczyło to do zajęcia piątej pozycji.

Stoch - przy nieco mniej sprzyjającym wietrze - w finale także osiągnął 105,5 m i z szóstą notą w serii łącznie był o 0,4 pkt gorszy od Norwega Roberta Johanssona, który podobnie jak Wellinger poszybował na odległość 113,5 m. Wygrana Niemca była bezapelacyjna, drugiego Norwega Daniela Andre Forfanga aż o 8,4 pkt.

Metr odległości na obiekcie normalnym oznacza dwa punkty do oceny sędziowskiej.

Na 19. pozycji uplasował się Maciej Kot, a Dawid Kubacki nie zakwalifikował się do finału i zajął 35. lokatę.

Konkurs trwał prawie trzy godziny, został rozegrany w bardzo trudnych warunkach wietrznych. Niektórzy zawodnicy kilkakrotnie musieli usiąść na belce, by oddać skok.

W sobotę 17 lutego zawodnicy będą rywalizować na dużym obiekcie, a dwa dni później na nim odbędzie się konkurs drużynowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmiana w radzie miasta Warszawy. Hejka zastąpił Lasockiego

Zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Oskar Hejka został ponownie stołecznym radnym. Objął mandat za Dariusza Lasockiego, który został powołany w styczniu przez prezydenta Andrzeja Dudę na członka Państwowej Komisji Wyborczej i w związku z tym zrezygnował z zasiadania w Radzie Warszawy.

- Nie bez żalu złożyłem mandat radnego m.st. Warszawy

 – mówił Lasocki żegnając się z radnymi i dziękując jednocześnie za wspólnie spędzone lata.

- Różnią nas z większością na tej sali poglądy polityczne, ale to tylko poglądy, reszta nas łączy. Łączy nas troska o Warszawę

 - powiedział. Zaznaczył też, że służba, którą przyszło mu pełnić jest zaszczytna i przyjmuje ją z dużą odpowiedzialnością.

Podczas sesji ślubowanie na radnego złożył Oskar Hejka (PiS). Hejka powiedział, że cieszy się z powrotu do rady miasta.

- Mam tu wielu znajomych po jednej i po drugiej stronie barykady. Wiem, że w tej kadencji jest też sporo nowych twarzy, są też podobno osoby kontrowersyjne

 - powiedział. Dopytywany, kogo ma na myśli, powiedział, że "słyszał radnej Agacie Diduszko-Zyglewskiej".

Pytany o plany na obecną kadencję w radzie, przyznał, że bardzo chciałby pracować w komisji rozwoju gospodarczego, jednak na chwilę obecną będzie musiał zająć miejsce w tej komisji, w której zasiadał radny Lasocki. Wyraził jednak nadzieję, że z czasem uda mu się pracować w większej ilości komisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts