94. miesięcznica smoleńska. Polacy nie zapominają

/ twitter.com/MosinskiJan

  

Dziś po raz 94. tysiące Polaków spotkają się na Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie oddać cześć tragicznie zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, jego małżonce Marii oraz pozostałym 94 ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Uroczystości związane z obchodami 94. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się rano, o godz. 8, mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie. Druga główna część warszawskich obchodów rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, mszą św.,  na której każdorazowo gromadzą się tysiące wiernych z całej Polski, delegacje klubowiczów „Gazety Polskiej”, członkowie rodzin ofiar tragedii smoleńskiej i parlamentarzyści. Następnie zgromadzeni, wspólnie się modląc, przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, by tam oddać cześć zmarłym i wysłuchać okolicznościowego przemówienia brata tragicznie zmarłego prezydenta, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, oraz apelu klubów „Gazety Polskiej”.

Jak mówił podczas ostatniej styczniowej miesięcznicy Jarosław Kaczyński: „To pierwszy marsz w 2018 r., w którym – jestem przekonany – dojdziemy do celu i te marsze przestaną być potrzebne”.

Już niedługo czas podsumowania tego wszystkiego, co uczestnicy tych marszów czynili dla sprawy, dla prawdy, dla Polski, dla jej siły i godności, dla pamięci tych, którzy polegli. […] Nie mogliśmy przejść do porządku dziennego nad tym, co stało się w Smoleńsku

– mówił do zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl