Uroczystości związane z obchodami 94. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się rano, o godz. 8, mszą św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie. Druga główna część warszawskich obchodów rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, mszą św.,  na której każdorazowo gromadzą się tysiące wiernych z całej Polski, delegacje klubowiczów „Gazety Polskiej”, członkowie rodzin ofiar tragedii smoleńskiej i parlamentarzyści. Następnie zgromadzeni, wspólnie się modląc, przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, by tam oddać cześć zmarłym i wysłuchać okolicznościowego przemówienia brata tragicznie zmarłego prezydenta, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, oraz apelu klubów „Gazety Polskiej”.

Jak mówił podczas ostatniej styczniowej miesięcznicy Jarosław Kaczyński: „To pierwszy marsz w 2018 r., w którym – jestem przekonany – dojdziemy do celu i te marsze przestaną być potrzebne”.

Już niedługo czas podsumowania tego wszystkiego, co uczestnicy tych marszów czynili dla sprawy, dla prawdy, dla Polski, dla jej siły i godności, dla pamięci tych, którzy polegli. […] Nie mogliśmy przejść do porządku dziennego nad tym, co stało się w Smoleńsku

– mówił do zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu prezes Prawa i Sprawiedliwości.