Skoczkowie na swoją formę mogą liczyć. Ta jest wysoka i niespodzianką będzie raczej brak medalu, aniżeli jego zdobycie. Pokrzyżować im plany może za to... wiatr, który był silny już wczoraj, a na dziś prognozy są jeszcze gorsze. W takich sytuacjach konkursy to zawsze loteria - jedni mogą mieć więcej szczęścia, inni mniej.

Nie wystarczy być w dobrej formie. To pojedynczy konkurs i trzeba mieć wiele szczęścia - odpowiedni wiatr, nastrój, adrenalinę, ale i spokój

 - mówił były skoczek narciarski Niemiec Martin Schmitt.

Zresztą to właśnie Niemcy wydają się być największymi rywalami Polaków. W kwalifikacjach na normalnym obiekcie spisali się jeszcze lepiej od Polaków. Wygrał je Andreas Wellinger, a pozostała trójka zajęła miejsca między 4. a 7.

W kwalifikacjach Stoch był drugi, Kubacki - trzeci, Hula - dziewiąty, a Kot - jedenasty. Początek konkursu na skoczni normalnej o godz. 13.35 czasu polskiego.

Rywalizacja skoczków będzie ostatnim akordem sobotnich zmagań, w których wystąpi łącznie aż 19 biało-czerwonych, czyli niemal trzecia część całej reprezentacji.

Jako pierwsze staną na starcie narciarki. O 8.15 rozpocznie się bieg łączony (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną), w którym będą się ścigać Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz i Martyna Galewicz.

W samo południe przystąpią do rywalizacji na 3000 m panczenistki, a wśród nich Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Karolina Bosiek. Kwadrans później rozpocznie się sprint biathlonistek (7,5 km) z udziałem Krystyny Guzik, Magdaleny Gwizdoń, Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej (Kamila Żuk jest rezerwową).

Ponadto w eliminacjach wyścigu 500 m w short tracku wystartują Natalia Maliszewska i Magdalena Warakomska (11.00), a w pierwszych dwóch ślizgach jedynek saneczkarzy - Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz (11.10).

Program i starty Polaków w igrzyskach w Pjongczangu:
Sobota, 10 lutego (5 konkurencji finałowych)

Biegi narciarskie   - 08.15 bieg łączony 7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną, K
                           (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz)

Short track           - 11.00 1500 m, M
Łyżwiarstwo szybkie - 12.00 3000 m, K (Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek)

Biathlon                - 12.15 sprint 7,5 km, K (Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska)

Skoki narciarskie   - 13.35 skocznia normalna, M (Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki)

Pozostałe konkurencje

Snowboard            - 02.00 slopestyle, M - kwalifikacje
Short track            - 11.00 500 m, K - eliminacje (Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska)
                            - 1500 m, M - eliminacje
                            - sztafety 3000 m, K - eliminacje
Saneczkarstwo      - 11.10 jedynki, M - 1. i 2. ślizg (Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz)
Curling                  - 01.05 faza grupowa, MIX
                            -12.05 faza grupowa, MIX
Hokej na lodzie     - 08.40 Japonia - Szwecja, K (gr. B)
                           - 13.10 Szwajcaria - Korea Południowa, K (gr. B)