Producentka "Fridy" popełniła samobójstwo. Wszystko przez Weinsteina?

Odgrywająca tytułową rolę we "Fridzie" Salma Hayek jest jedną z kilkudziesięciu aktorek, które oskarżają Weinsteina o molestowanie / mat.pras.

  

Związana zawodowo z Harveyem Weinsteinem Jill Messick popełniła samobójstwo. Rodzina producentki twierdzi, że Messick nie wytrzymała presji będącej efektem nagonki związanej z akcją #MeToo.

Kilka dni temu aktorka Rose McGowan opublikowała na Twitterze wpis, w którym oskarża kolegów i koleżanki z branży o brak reakcji na molestowanie przez Weinsteina. Aktorka została przez niego zgwałcona w 1997 r. podczas festiwalu Sundance, a za organizację spotkania McGowan i Weinsteina miała odpowiadać właśnie Messick, ówczesna menedżerka aktorki. 

Zdaniem rodzinny Jill Messick, nieprecyzyjne oskarżenia McGowan i skandal, w który producentka została wciągnięta, sprawiły, że Messick nie wytrzymała presji i popełniła samobójstwo. Jill Messick pracowała jako producentka wykonawcza w studiu filmowym Weinsteina od 1997 do 2003 roku. Była zaangażowana m.in. w produkcję filmu "Frida" z Salmą Hayek, która również jakiś czas temu oskarżyła Harveya Weinsteina o napastowanie seksualne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hołownia jak prezydent Słowacji? Poseł PiS znalazł inne porównanie - do znanego polskiego polityka

Szymon Hołownia / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Media od kilkunastu dni szumią o starcie w wyborach prezydenckich prezentera telewizyjnego Szymona Hołowni. Jego kandydaturę przyrównywano do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, czy do prezydent Słowacji, Zuzanny Czaputowej, ale na całkiem porównanie pokusił się polityk PiS, Jan Dziedziczak. Na antenie Polsat News Hołownię zestawił z... Ryszardem Petru.

Szymon Hołownia to pochodzący z Białegostoku dziennikarz, pisarz i publicysta. Przez lata prowadził programy w telewizji TVN, publikował także m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Newsweeku" czy "Tygodniku Powszechnym". Kiedy pojawiły się pogłoski o jego możliwej kandydaturze, w przestrzeni publicznej zaistniało hasło "kandydat obywatelski". Tuż obok znalazły się także porównania - czy to do prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, czy do Zuzanny Czaputowej, prezydent Słowacji.

Dzisiaj sprawa kandydata stała się przedmiotem debaty w Polsat News. Zdaniem polityka PiS, Jana Dziedziczaka, Hołownię należy porównać do... Ryszard Petru i Nowoczesnej. 

- Do tworu rzekomo nowego, świeżego, a stworzonego przez pewne środowiska mające na celu ratowanie establishmentu

- stwierdził Dziedziczak.

[polecam:https://niezalezna.pl/300708-bolesne-spotkanie-z-polityka-holownia-kandydatem-obywatelskim-grodzki-nie-jestem-przekonany]

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta stwierdził, że Andrzej Duda patrzy na całą sprawę ze spokojem. Politycy opozycji byli zdania, że Hołowni nie wolno lekceważyć, bo stoi za nim "potężne finansowanie" i "uwaga mediów". Poseł Marcin Kulasek z Lewicy stwierdził jednak, że to nie będzie "kandydat wagi ciężkiej".

- Na pewno zagospodaruje ten elektorat, który zawsze idzie antysystemowo - stwierdził polityk Lewicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl