Moc będzie z nami!

/ ColiN00B

  

Komisja Europejska notyfikowała ustawę o rynku mocy. Polska z powodzeniem przekonała KE, że mechanizm rynku mocy w polskiej ustawie jest w pełni rynkowy i nie jest ukrytą pomocą publiczną. Jest konieczny do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i stabilnych dostaw prądu do gospodarstw domowych.

- Był to dotychczas najtrudniejszy proces notyfikacyjny zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym – informuje Ministerstwo Energii. Trzeba było bowiem przekonać Brukselę, że rynek mocy w kształcie, w którym wprowadza go rząd, nie ma nic wspólnego z ukrytą pomocą publiczną dla wytwórców energii elektrycznej.

Mechanizm polega na tym, że producenci prądu otrzymają pieniądze nie tylko za sprzedaną energię, lecz także za gotowość jej dostarczenia. To dodatkowe wynagrodzenie dla elektrowni ma je zachęcać do budowy i modernizacji bloków energetycznych. – To rozwiązanie zapewni stabilne dostawy prądu do gospodarstw domowych. Przyczyni się także do modernizacji polskiej energetyki – twierdzi minister energii Krzysztof Tchórzewski. Tworzenie rynku mocy oznacza inwestycje liczone w miliardach złotych.

Kontrakty na dostawę mocy będą zawierane po przeprowadzeniu aukcji. Wsparcie otrzyma ten dostawca, który zaoferuje najniższą cenę za odpowiednią ilość mocy. Polska przekonała Komisję, że przy tak ogromnych zapóźnieniach inwestycyjnych w energetyce nie wystarczy stworzenie standardowej rezerwy strategicznej.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl