Za nami dwa ostatnie treningi saneczkarzy przed olimpijską rywalizacją w Pjongczang. W piątym i szóstym treningu Mateusz Sochowicz"> Za nami dwa ostatnie treningi saneczkarzy przed olimpijską rywalizacją w Pjongczang. W piątym i szóstym treningu Mateusz Sochowicz">
Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Saneczkarze zakończyli treningi. Polacy w drugiej i trzeciej dziesiątce

Za nami dwa ostatnie treningi saneczkarzy przed olimpijską rywalizacją w Pjongczang. W piątym i szóstym treningu Mateusz Sochowicz oraz Maciej Kurowski uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce.

Maciej Kurowski
Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0

Szczególnie ciekawi byliśmy postawy Mateusza Sochowicza, który w pierwszych treningach prezentował się z bardzo dobrej strony, zajął m.in. drugie i czwarte miejsce. Wtedy jednak saneczkarze podzieleni byli na dwie tury, a w piątej i szóstej serii organizatorzy zdecydowali o połączeniu grup i przejazdach testowych w takim gronie, w jakim będzie to miało miejsce podczas oficjalnej rywalizacji. Stworzyło to równe warunki dla wszystkich zawodników i pozwoliło na realne ocenienie szans na olimpijski medal.

W piątej serii treningowej najlepszy okazał się Rosjanin startujący pod flagą olimpijską. Roman Repilov osiągnął czas 47.797 sekund. Polacy znaleźli się w drugiej dziesiątce. Mateusz Sochowicz był szesnasty z czasem 48.219 sekund, a Maciej Kurowski zajął dziewiętnaste miejsce z wynikiem 48.219 sekund. W ostatnim sprawdzianie przed olimpijskimi przejazdami Repilov również zwyciężył, tym razem z czasem 47.954 sekund. Polacy zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce: Sochowicz był 22. - czas 48.530 sekund, a Kurowski uplasował się tuż za nim - 48.567 sekund.

Pierwszy i drugi przejazd saneczkarzy podczas olimpijskiej rywalizacji zaplanowano na sobotę, 10 lutego.

Źródło: olympic.org, niezalezna.pl

#zimowe igrzyska olimpijskie #Pjongczang 2018 #Mateusz Sochowicz #Maciej Kurowski