9 lat 8 miesięcy - to kara dla imigrantów, sprawców koszmaru turystów z Polski. Włosi zadowoleni z wyroku

/ / twitter.com@poliziadistato

  

Odpowiednia, surowa i wzorcowa kara - tak włoskie media podsumowują wyrok 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla trzech nieletnich sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini i dwa inne napady.

Media, które obszernie relacjonowały proces przed sądem dla nieletnich w Bolonii, podkreślają, że nie potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia, że dwaj bracia Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk, synowie imigrantów mieszkających we Włoszech, otrzymają dość łagodne wyroki za zbiorowy gwałt i napaść. Przypuszczenia te wynikały z przewidzianej redukcji kary z racji wieku oskarżonych oraz uproszczonego trybu, w jakim byli sądzeni.

Zauważa się, że kara prawie 10 lat więzienia jest wyjątkowo wysoka, biorąc pod uwagę to, że została zredukowana.

Jak na sąd dla nieletnich, gdzie - jak się przypomina - często górę bierze dość duża pobłażliwość i nadzieja na resocjalizację, kara jest wyjątkowo wysoka, a zarazem adekwatna w obliczu bestialstwa, braku litości i okrucieństwa sprawców.

Dominują komentarze, że w przypadku napaści w sierpniu zeszłego roku w Rimini wymiar sprawiedliwości działał błyskawicznie i wykazał się niezwykłą surowością, także wobec szefa bandy, Kongijczyka Guerlina Butungu, skazanego na 16 lat więzienia w osobnym procesie.

Wyroki w pierwszej instancji dla wszystkich sprawców gwałtu i napaści zapadły w ciągu niespełna pół roku od wydarzeń w Rimini, które wstrząsnęły opinią publiczną we Włoszech.

Agencja Ansa przytacza słowa pełnomocnika Polaków, mecenasa Maurizio Ghinellego:

"Nikt nie może powiedzieć, że w tym przypadku włoski wymiar sprawiedliwości był powierzchowny czy pobłażliwy".

Sąd w Bolonii przed czwartkowym procesem zapoznał się z listami pary Polaków, ofiar napaści, które przekazał ich obrońca.

"Mam nocne koszmary i ataki paniki. Nie wiem, czy kiedykolwiek minie strach i poczucie wstydu, które mi towarzyszą" - te słowa z listu zgwałconej wielokrotnie Polki przytoczyła stacja tv RAI News24 i inne telewizje, które relacjonowały proces w Bolonii.

Ciężko pobity partner Polki napisał między innymi: "Boję się ciemności, plaży, morza, ludzi, którzy mówią obcym językiem. Zanim to się stało, uważałem się za osobę tolerancyjną, teraz jestem nieufny i boję się".

Boloński dziennik "Il Resto del Carlino" zwraca uwagę na słowa obrońcy dwóch Marokańczyków, Marco Defendiniego, który powiedział po wyroku prawie 10 lat więzienia dla całej trójki: "Jesteśmy usatysfakcjonowani tym wynikiem. Złożymy apelację, ale sądzę, że trudno będzie osiągnąć lepszy wyrok".

"La Repubblica", pisząc o wyroku w Bolonii, odnotowuje słowa przewodniczącego władz region Emilia-Romania Stefano Bonacciniego, zadowolonego z "błyskawicznej pracy" wymiaru sprawiedliwości.

"To wyjątkowo poważne i ohydne czyny, a sędziowie, którzy uznali za właściwe to, by wykazać bardzo dużą surowość wobec sprawców, postąpili moim zdaniem dobrze" - ocenił szef władz Emilii-Romanii. "Teraz - dodał - trzeba spróbować ich resocjalizować" - dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PO liczy na amnezję społeczeństwa? Internauci pamiętają, co mówili jeszcze niedawno

Sławomir Neumann, Jarosław Wałęsa, Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer / Fotomag/Gazeta Polska

  

Polacy pamiętają, jak wyglądały relacje Platformy Obywatelskiej z Pawłem Adamowiczem przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Przypominają politykom, co wówczas mówi i pisali. Politykom, którzy zdaje się zapomnieli, że w internecie nic nie ginie, a w mediach społecznościowych przypadki hipokryzji wyłapywane są z nadzwyczajną prędkością.

O tym jak wyglądała sytuacja w Gdańsku pisaliśmy na niezalezna.pl po pierwszej turze wyborów samorządowych.

Tu się dzieje więcej niż w telenoweli! Najpierw Adamowicz przez długie lata startował w wyborach na prezydenta Gdańska z poparciem Platformy Obywatelskiej, później przez jego kłopoty z prawem PO odepchnęła go i postawiła na "świeżą krew". [polecam:https://niezalezna.pl/242807-a-co-tu-sie-wydarzylo-jak-w-telenoweli-platforma-znowu-quotprzytula-siequot-do-adamowicza] W tegorocznych wyborach kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska został Jarosław Wałęsa. Politycy skakali sobie do gardeł... aż do wyników pierwszej tury wyborów. Wałęsa poniósł porażkę. Platforma musiała przestraszyć się nie na żarty, że straci władzę w swoim mateczniku, więc... znowu apelują o poparcie i głosowanie na Adamowicza!

– informowaliśmy.

Było też i tak, że kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gdańska krytykował… rządy Platformy w jej mateczniku. [polecam:https://niezalezna.pl/228739-ale-cyrk-kandydat-po-na-prezydenta-gdanska-krytykuje-rzady-platformy-w-jej-mateczniku]

Biorąc pod uwagę fakty, internautów dziwi, w jakiś sposób wypowiadają się teraz w mediach politycy PO, którzy walczyli z Adamowiczem. W komentarzach na Twitterze internauci przypominają ich słowa przed i po śmierci oraz reakcje prawicy i lewicy na tę tragedię.

[polecam:https://niezalezna.pl/255307-lubnauer-poszla-do-tvn-oburzona-mowa-nienawisci-zapomniala-co-wczesniej-mowila-o-adamowiczu]

Przypominają też, jak wyglądała "walka z nienawiścią" np. po katastrofie smoleńskiej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl