Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz znakomicie spisał się w pierwszych treningach na olimpijskim torze w Pjongczang. 21-letni zawo"> Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz znakomicie spisał się w pierwszych treningach na olimpijskim torze w Pjongczang. 21-letni zawo">
Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Pjongczang: Mateusz Sochowicz znakomicie na treningu

Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz znakomicie spisał się w pierwszych treningach na olimpijskim torze w Pjongczang. 21-letni zawodnik w jednej z serii uplasował się na podium, w kolejnej zajął czwarte miejsce.

Mateusz Sochowicz
Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0

Treningi saneczkarzy w Pjongczangu podzielone zostały na dwie grupy. Mateusz Sochowicz i Maciej Kurowski trafili do grupy A i wzięli udział w czterech przejazdach. W pierwszym przejeździe najlepszy z czasem 47.795 sekund okazał się Autriak Wolfgang Kindl. Na drugim miejscu ze stratą 0,124 sekundy uplasował się Mateusz Sochowicz. Drugi z Polaków, Maciej Kurowski, był 11. z czasem 48.547 sekund.

Drugi przejazd był mniej udany dla polskich saneczkarzy. Sochowicz potwierdził przynależność do czołówki, ale tym razem zajął miejsce poza podium. Był czwarty z czasem 48.150 sekund. Maciej Kurowski zajął dopiero 19. miejsce, dojechał do mety w czasie 51.360 sekund. Wygrał David Gleisrcher - 47.948 sekund.

W trzecim ślizgu grupy A najszybszy był Niemiec Felix Loch - 47.779 sekund. Tym razem lepszy z Polaków był Maciej Kurowski - miejsce 10., czas 48.444 sekund, tuż za nim na 11. miejscu dojechał Sochowicz - 48.592 sekund. W czwartej odsłonie treningu Sochowicz wrócił do czołówki i zajął 6. miejsce z czasem 48.524 sekund i stratą 0,378 sekundy do zwycięskiego Niemca Johannesa Ludwiga. Maciej Kurowski był jedenasty z wynikiem 48.615 sekund.

Rywalizacja o medale w męskich jedynkach rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie.

Źródło: olympic.org, niezalezna.pl