Czemu Cimoszewicz kłamliwie obwinia Polaków o Holocaust? Poseł PiS mówi nam: "może nie lubi Polski"

Włodzimierz Cimoszewicz / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Były członek PZPR, były szef MSZ i były premier Włodzimierz Cimoszewicz zapytany, czy Polacy brali udział w Holokauście, odparł "oczywiście". - Nie godzi się, aby polscy politycy w taki sposób się wypowiadali - komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

Oburzenie wywołała wypowiedź, której udzielił „Rzeczpospolitej". W odpowiedzi na jedno z pytań stwierdził, że Polacy brali udział w Holocauście.

Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne. Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców

- mówił Cimoszewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Padło pytanie: „Czy Polacy brali udział w Holokauście?”. Odpowiedź Cimoszewicza: „oczywiście”

O komentarz po skandalicznych słowach Włodzimierza Cimoszewicza poprosiliśmy Dariusza Piontkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości z Podlasia.

Kuriozalne stwierdzenie, nie mające nic wspólnego z prawdą historyczną, stwierdzenie antypolskie, ułatwiające wrogom Polski poza granicami deprecjonowanie naszego narodu i państwa. Nie godzi się, aby polscy politycy w taki sposób się wypowiadali. Jest to tym bardziej dziwne, że ten pan pełnił w pewnym momencie bardzo wysokie funkcje państwowe

- stwierdził parlamentarzysta.

Z czego wynika fakt, że jest grupa osób działających przeciwko interesom państwa polskiego? - zapytaliśmy.

Dobre pytanie. Może nie lubią Polski, nie lubią Polaków. Dlaczego więc działają w Polsce?

- odparł Dariusz Piontkowski.

Tymczasem Ordo Iuris poinformowało na Twitterze, że rozważa skierowanie przeciwko Cimoszewiczowi sprawy do sądu, bowiem jego wypowiedzi - w świetle najnowszego orzecznictwa - naruszają dobra osobiste każdego Polaka i otwierają drogę do powództwa cywilnego o przeprosiny i zadośćuczynienie.

W świetle najnowszego orzecznictwa pomówienie Narodu Polskiego o udział w #Holocaust narusza dobra osobiste każdego Polaka i otwiera drogę do powództwa cywilnego o przeprosiny i zadośćuczynienie
Nawet bez #ustawyIPN
@OrdoIuris analizuje wywiad W. #Cimoszewicz'a w @rzeczpospolita pic.twitter.com/DOGs2j3ddd

— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) 7 lutego 2018

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk grozi Trumpowi

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Tusk / By European People's Party - https://www.flickr.com/photos/eppofficial/4401484200/, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11994540

  

Jeśli USA podniosłą cła na wina z Francji, jak groził amerykański prezydent Donald Trump, Unia Europejska odpowie analogicznie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przed dzisiejszym szczytem G7 we francuskim Biarritz.

"Jeśli USA nałożą cła, wówczas Unia Europejska odpowie analogicznie" - powiedział na konferencji prasowej Tusk i zapewnił, że Francja może liczyć na unijną lojalność w kwestii jednego ze swoich najcenniejszych produktów eksportowych.

Dodał jednak, że "ostatnią rzeczą, jakiej (UE) potrzebuje" jest konflikt z jej "najlepszych sojusznikiem, Stanami Zjednoczonymi".

Przed wylotem na szczyt w piątek prezydent Trump zagroził, że jego kraj może nałożyć dodatkowe cła na pochodzące z Francji wina. Ma to być odpowiedzią na propozycję wprowadzenia we Francji podatku cyfrowego na amerykańskie firmy technologiczne, tzw. podatku GAFA (skrót od Google, Amazon, Facebook, Apple).

"Jeśli (Francuzi) to zrobią" - powiedział Trump w Białym Domu - Amerykanie "nałożą takie cła na ich wina, jak nigdy wcześniej".

[polecam:https://niezalezna.pl/284914-chiny-i-francja-na-celowniku-trumpa-amerykanie-naloza-takie-cla-jak-nigdy-wczesniej]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl