Czemu Cimoszewicz kłamliwie obwinia Polaków o Holocaust? Poseł PiS mówi nam: "może nie lubi Polski"

Włodzimierz Cimoszewicz / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Były członek PZPR, były szef MSZ i były premier Włodzimierz Cimoszewicz zapytany, czy Polacy brali udział w Holokauście, odparł "oczywiście". - Nie godzi się, aby polscy politycy w taki sposób się wypowiadali - komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski.

Oburzenie wywołała wypowiedź, której udzielił „Rzeczpospolitej". W odpowiedzi na jedno z pytań stwierdził, że Polacy brali udział w Holocauście.

Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne. Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców

- mówił Cimoszewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Padło pytanie: „Czy Polacy brali udział w Holokauście?”. Odpowiedź Cimoszewicza: „oczywiście”

O komentarz po skandalicznych słowach Włodzimierza Cimoszewicza poprosiliśmy Dariusza Piontkowskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości z Podlasia.

Kuriozalne stwierdzenie, nie mające nic wspólnego z prawdą historyczną, stwierdzenie antypolskie, ułatwiające wrogom Polski poza granicami deprecjonowanie naszego narodu i państwa. Nie godzi się, aby polscy politycy w taki sposób się wypowiadali. Jest to tym bardziej dziwne, że ten pan pełnił w pewnym momencie bardzo wysokie funkcje państwowe

- stwierdził parlamentarzysta.

Z czego wynika fakt, że jest grupa osób działających przeciwko interesom państwa polskiego? - zapytaliśmy.

Dobre pytanie. Może nie lubią Polski, nie lubią Polaków. Dlaczego więc działają w Polsce?

- odparł Dariusz Piontkowski.

Tymczasem Ordo Iuris poinformowało na Twitterze, że rozważa skierowanie przeciwko Cimoszewiczowi sprawy do sądu, bowiem jego wypowiedzi - w świetle najnowszego orzecznictwa - naruszają dobra osobiste każdego Polaka i otwierają drogę do powództwa cywilnego o przeprosiny i zadośćuczynienie.

W świetle najnowszego orzecznictwa pomówienie Narodu Polskiego o udział w #Holocaust narusza dobra osobiste każdego Polaka i otwiera drogę do powództwa cywilnego o przeprosiny i zadośćuczynienie
Nawet bez #ustawyIPN
@OrdoIuris analizuje wywiad W. #Cimoszewicz'a w @rzeczpospolita pic.twitter.com/DOGs2j3ddd

— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) 7 lutego 2018

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostrzeżenie przed zamachem na Poroszenkę

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Ministry of Defense of Ukraine/CC BY-SA 2.0

  

Ostrzeżenie przed zamachem ogłoszono podczas występu prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w publicznej stacji telewizyjnej, dokąd przybył na przewidzianą ordynacją wyborczą debatę przed II turą wyborów prezydenckich, w której ubiega się o reelekcję.

„Poinformowano mnie właśnie, że w studiu znajduje się człowiek, który może dokonać aktu terrorystycznego” – oświadczyła prowadząca program dziennikarka Myrosława Barczuk, mówiąc, że uczestnicy programu mogą opuścić pomieszczenie. Poroszenko powiedział, że w nim pozostanie.

„Poproszono mnie, bym poinformowała, że akt terrorystyczny, o którym mówiłam, związany był z telefonem na linię alarmową 102 i mógł to być atak na prezydenta”

– wyjaśniła następnie prowadząca. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl