Powołano nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. – Liczę, że Rada będzie pracowała teraz w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory – powiedział prezydent.

prezydent.pl

Powołanie otrzymali: minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister finansów Teresa Czerwińska i wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Prezydent przypomniał podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu. Wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady.

Rada, która pracuje zaledwie od dwóch lat, w tym roku rozpoczyna się trzeci rok pracy,  jak do tej pory jest sukcesem – powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że zajęła się wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa.

Prezydent przypomniał również, że pod koniec stycznia skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o RDS. Projekt zakłada zwiększenie kompetencji RDS, która będzie mogła opiniować nie tylko ustawy, ale także rządowe strategie i programy.

Premier Mateusz Morawiecki mówił z kolei, że przedsiębiorcy, pracownicy, administracja publiczna są równie ważni w prowadzeniu "dobrego dialogu", a dzięki niemu można starać się wypracować rozwiązania służące całemu społeczeństwu. Zaznaczył, że Rada Dialogu Społecznego stanowi "symboliczny, dobry amalgamat, poprzez który staramy się docierać do społeczeństwa, tworzyć nowe, dobre ustawy".

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i minister pracy Elżbieta Rafalska nowym członkom Rady życzyła "anielskiej cierpliwości". Minister poinformowała także, że najbliższe posiedzenie Rady Dialogu Społecznego odbędzie się 16 lutego.

Dziękuję za wskazanie i powołanie nowych przedstawicieli strony rządowej do Rady Dialogu Społecznego. Strona rządowa przyjęła przewodnictwo po tym, jak przewodniczącym był Piotr Duda, potem pani prezydent Henryka Bochniarz. Kolegom ministrom gratuluję tego zaszczytu, ale to zaszczytny i wcale niełatwy obowiązek, ponieważ macie państwo kompetencje, o których była mowa, mówił pan prezydent, doświadczenia, którego nie brakuje, to ja jeszcze będę życzyła anielskiej cierpliwości, która jest naprawdę ważnym elementem negocjacji – powiedziała.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rada Dialogu Społecznego #RDS #Andrzej Duda #Mateusz Morawiecki #Elżbieta Rafalska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo