Często czytam „Gazetę Polskę” - mówi niezalezna.pl premier Morawiecki i prosi o „konstruktywną krytykę”

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Nagroda tak zacna od środowiska, które z takim uporem, cierpliwością, skutecznością walczyło o lepszą Polskę, jest dla mnie największym honorem - podkreślił w rozmowie z reporterką portal niezalezna.pl premier Mateusz Morawiecki, który został uhonorowany nagrodą Człowieka Roku 2017 przyznaną przez Kluby Gazety Polskiej.

Podczas wczorajszej gali 25-lecia Gazety Polskiej, nagrodę Człowieka Roku 2017 przyznały również Kluby GP. Laureatem został premier Mateusz Morawiecki.

- Chcę podziękować Klubom "Gazety Polskiej" za to, co zrobiliście dla Polski, bo to wasz upór, wasza wiara w zmianę doprowadziła do sytuacji, w której dzisiaj jesteśmy. Bez waszego uporu nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy, bo to wymagało ogromnej cierpliwości, wiary, uporu wbrew wszystkim, wbrew działaniom establishmentu, wbrew temu, że wolne media miały ogromne trudność w rozwoju (...) Walka o wolne media była niezbędnym kamieniem milowym na drodze do suwerennej Rzeczypospolitej

- podkreślił szef polskiego rządu podczas wystąpienia na gali.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier Morawiecki Człowiekiem Roku Klubów Gazety Polskiej. "Razem budujemy Polskę naszych marzeń"

Już po oficjalnych uroczystościach nasza reporterka Cyntia Harasim rozmawiała z premierem Morawieckim.

- Nagroda tak zacna od środowiska, które z takim uporem, cierpliwością, skutecznością walczyło o lepszą Polskę, jest dla mnie oczywiście największym honorem - stwierdził M. Morawiecki, który zapewnił, że statuetka będzie stała w eksponowanym miejscu. - Po to, żeby przypominać mi o tym, jaki wspólny cel nas łączy.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Gazeta Polska nigdy nie "płynęła z głównym nurtem”.

- Cieszę się że takie niezależne medium, jak "Gazeta Polska" przez długie, długie lata rzeczywiście pokazywała czym jest walka o lepszą Polskę i jakim słowem trzeba się o nią starać. Bardzo to doceniam i życzę kolejnych 25 lat, jeszcze bardziej udanych - stwierdził.

- Często czytam "Gazetę Polską" i bardzo proszę o konstruktywną krytykę - podkreślił premier Morawiecki.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy już wybrali posłów do PE

  

Według sondażu exit poll holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

Reuters podkreśla, że wygrana Partii Pracy w dzisiejszym głosowaniu to „zaskakujący rezultat”, który podbudowuje wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, wiodącego kandydata tej siły politycznej.

Agencja odnotowuje, że Rutte bez trudu uporał się z wyzwaniem ze strony antyunijnego i populistycznego Forum Demokratycznego (FvD) Thierry'ego Baudeta. W marcu br. w wyborach prowincjonalnych partia Baudeta wyprzedziła rządzącą VVD.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Partia Pracy zdobyła 5 z 26 mandatów w PE przypadających Holandii, VVD - 4, Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny (CDA) - 4, FvD - 3, a antyislamska Partia na rzecz Wolności (PVV) Geerta Wildersa - 1.

Wyniki oficjalne zostaną podane dopiero w niedzielę, po zakończeniu wyborów we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

W 17-milionowej Holandii uprawnionych do głosowania jest 13 mln ludzi. W wyborach do PE w 2014 r. frekwencja wynosiła ok. 37 proc.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl