Prezes PiS dla niezalezna.pl: o ważnej roli „Gazety Polskiej”. Szczególnie mocno podziękował K. Gójskiej i T. Sakiewiczowi

Jarosław Kaczyński / / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wczoraj odbyła się gala 25-lecia „Gazety Polskiej”, a laureatami zostali śp. Prezydent Lech Kaczyński i prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Traktuję to jako nagrodę przede wszystkim dla Niego. Ja pomagałem, ale powtarzam – bez Leszka nic bym nie zdziałał – powiedział portalowi niezalezna.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podziękował również redaktor Katarzynie Gójskiej i redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi za pomoc w drodze do „dobrej zmiany”.

Prezes PiS odbierając nagrodę 25-lecia Gazety Polskiej mówił, że nie byłoby „dobrej zmiany”, gdyby nie Lech Kaczyński.

Już po zakończeniu oficjalnych uroczystości, z J. Kaczyńskim rozmawiała nasza reporterka Cyntia Harasim.

- Nagroda 25-lecia "Gazety Polskiej" jest wyjątkowa, tę nagrodę otrzymaliśmy wspólnie. Nie zapomniano o moim bracie, mimo, że już za chwilę 8 lat minie, jak go nie ma wśród nas – powiedział prezes Kaczyński.

Tego wszystkiego co tu jest, z czego się dziś cieszymy, nie byłoby bez Niego. Bez jego umiejętności, bez tej pozycji, którą sobie zdobył w "Solidarności" jeszcze w okresie podziemia, bez jego bardzo umiejętnego budowania relacji z różnego rodzaju ludźmi, często różniącymi się między sobą. Nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, ja też nie byłbym w stanie nic zrobić. Dlatego ja to traktuję jako nagrodę przede wszystkim dla niego. Ja pomagałem, ale powtarzam – bez Leszka nic bym nie zdziałał

– mówił nam Kaczyński.

Zapytany o rolę "Gazety Polskiej" w drodze do „dobrej zmiany”, prezes PiS szczególnie mocno podziękował Katarzynie Gójskiej i Tomaszowi Sakiewiczowi.

Sądzę, że poza małymi incydentami – bo były takie, ale zapomnijmy o nich. Tutaj wielkie podziękowania  przede wszystkim dla pani Gójskiej i pana Sakiewicza. To oni - kiedy gazeta zboczyła - twardo przekręcili stery i GP popłynęła, i to tak bardzo ostro, pod prąd. Chwilami wydawało się, że utonie, ale były pomocne ręce i tu się pochwalę – nasze też

– powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się do krytyki niektórych działań PiS w „GP”.

Wielokrotnie zgrzytałem zębami czytając gazetę, ale się nie obrażałem. Wiedziałem, że jest to krytyka w dobrej wierze, mimo że często się nie zgadzałem. Polityk czasem z tych bardzo radykalnych pozycji musi zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas, ale tak naprawdę, to my chcemy tego samego – by Polska była – jak to mówił mój brat - silnym, szanowanym, poważnym państwem

– powiedział Jarosław Kaczyński.

Zapytany o dalsze wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej, prezes PiS stwierdził:
 
- Musimy czekać i nie możemy podejmować żadnych pochopnych decyzji, lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy nie da się ustalić, niż ustalać je z ryzykiem. Jestem zdecydowanym zwolennikiem takiej postawy
 
- Jedno wiemy na pewno, komisja Anodiny nie miała racji - podkreślił prezes PiS

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin został ojcem bliźniaków

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Była mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej Alina Kabajewa, o której mówi się, że jest partnerką 66-letniego Władimira Putina, urodziła bliźniaki w prywatnym szpitalu w Moskwie - donoszą niektóre media w Rosji.

Medialnych doniesień nie skomentowała ani gimnastyczka, ani nie odniósł się do nich Kreml. - Nie komentujemy tych plotek - powiedziała jedna z asystentek Kabajewej.

Portal dom2life przekazał jako pierwszy, że 36-letnia Kabajewa urodziła 7 maja dwóch chłopców. Cesarskie cięcie miał przeprowadzić słynny włoski lekarz.

Niektóre media rosyjskie, a także brytyjski „Daily Mail”, podały, że jedna z moskiewskich klinik VIP była specjalnie przygotowana na przyjęcie Kabajewej. Wszystkich pacjentów oraz połowę personelu medycznego przeniesiono z piętra, na którym przebywała gimnastyczka.

W 2014 r. Kreml poinformował o rozwodzie Putina z Ludmiłą, z którą był w związku małżeńskim przez 30 lat i z którą ma dwie córki.

W ubiegłym roku podczas telekonferencji dziennikarka z portalu Life News, należącego do medialnego holdingu Kabajewej, zapytała Putina, kiedy weźmie ślub i kto będzie jego wybranką. Putin odpowiedział: - Jako przyzwoita osoba będę musiał to zrobić wcześniej czy później.

Pierwsze spekulacje o związku Kabajewej z Putinem pojawiły się w 2008 roku. Pogłoski te nigdy nie zostały potwierdzone przez Kreml. W Moskwie plotkuje się, że Kabajewa i Putin mają też trzyletniego syna. Kreml wielokrotnie dementował te doniesienia.

Kabajewa, mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej, rzadko występuje publicznie i nie ujawnia szczegółów dotyczących życia prywatnego. W latach 2007-14 była deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja. Obecnie stoi na czele rady nadzorczej holdingu medialnego NMG.

Media należące do koncernu nie informowały o bliźniakach Kabajewej. Z kolei popularna gazeta „Moskowskij Komsomolec”, która na swoim portalu zamieściła tekst poświęcony bliźniakom Kabajewej, usunęła publikację i wszelkie wzmianki na ten temat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl