Wiceszefowa NATO odwiedziła polskich żołnierzy

/ http://www.dgrsz.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2018-02-06-wizyta-w-adazi/

  

Stacjonującą w łotewskiej bazie Ādaži Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO, w której służbę pełnią m.in. polscy żołnierze, odwiedziła zastępca Sekretarza Generalnego NATO Rose Gottemoeller - podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Sekretarz Rose Gottemoeller  w swoim przemówieniu podkreśliła, że Grupy Bojowe NATO wysyłają jednoznaczne przesłanie.

Wspólnie tworzymy NATO. Każdy z nas indywidualnie oraz jako kraj z którego pochodzi, służąc ramię w ramię jako jeden sojusznik

- podkreśliła wiceszefowa Sojuszu.

Rose Gottemoeller podziękowała dowódcy łotewskiej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej płk. Ilmarsowi A. Lejinsowi, za gościnę i możliwość realizacji zadań przez kanadyjską Batalionową Grupę Bojową. Podkreśliła, że jest to największe rozmieszczenie wojsk kanadyjskich w Europie od czasów zimnej wojny, demonstrujące siłę transatlantyckiej więzi NATO. Następnie sekretarz Gottemoeller  i ambasadorzy mieli okazję zapoznania się ze sprzętem wojskowym, będącym na wyposażeniu wojsk eFP BG stacjonującym w bazie - podaje oficjalny portal DG RSZ.

Na zakończenie Rose Gottemoeller  skierowała słowa uznania na ręce dowódców poszczególnych kontyngentów, za zaangażowanie i poświęcenie ich krajów, pozytywne tworzenie wizerunku Sojuszu, odstraszanie agresji oraz podnoszenie wzrostu bezpieczeństwa Łotwy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DG RSZ, PKW Łotwa
Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

W niedzielę gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Piotr Kaleta (PiS), Adam Bielan (Porozumienie), Katarzyna Piekarska (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (doradca Prezydenta RP), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts