Bluzg Lewandowskiego. Polityk PO zarzucił Polakom zawiść, rasizm, antysemityzm i szowinizm!

Janusz Lewandowski bierze przykład ze swojego ideowego mentora Leszka Balcerowicza i swoje komentarze wypełnia przede wszystkim jadem i wyzwiskami. Jego ostatni wpis na Twitterze to jeden wielki atak na Polaków, z których Dobra Zmiana miała wydobyć to, co najgorsze.

Fotomag/Gazeta Polska

Wpis Lewandowskiego przytaczamy w całości. Główny prywatyzator III RP napisał:

"Dobra zmiana" wydobywa z Polaków wszystko co najgorsze: zawiść (łże- elity), rasizm (uchodźcy), antysemityzm (spór o Holokaust w rocznicę Marca '68), szowinizm (brunatny odcień patriotyzmu), wrogość wobec sąsiadów (naziści i banderowcy). Ale specowi od złych emocji ciągle mało.

Czy to przypadek, że wypisujący takie rzeczy Lewandowski od wielu lat jest powiązany z niemieckimi instytucjami? Sztandarowym ośrodkiem środowiska gdańskich liberałów jest tamtejszy Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR), który powstał w 1989 r. z inicjatywy dwóch polityków KLD: właśnie Janusza Lewandowskiego (dziś przewodniczącego Rady Fundatorów IBnGR) i Jana Szomburga (obecnie prezesa IBnGR). W latach 1991-1992 IBnGR za pieniądze niemieckiej Fundacji Adenauera (powiązanej z CDA i finansowej z niemieckiego budżetu federalnego) realizował m.in. program badawczy pt. „Subwencjonowanie gmin”. Potem współpraca była równie intensywna, a jednym z jej owoców był np. wydany wspólnie przez obie organizacje raport „Rola edukacji finansowej w ograniczeniu wykluczenia finansowego” z 28 kwietnia 2014 r.

W 2014 r. „Gazeta Polska” poprosiła IBnGR o przekazanie listy sponsorów instytutu z 2013 r., ale jego przedstawicielka Małgorzata Jaworska poinformowała, że „Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową jest instytucją naukowo-badawczą i nie otrzymuje darowizn od sponsorów”. Na archiwalnej stronie internetowej IBnGR dziennikarze "GP" znaleźli jednak następującą informację: „Działalność IBnGR nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego i współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami i firmami. Mamy przyjemność współpracy z następującymi organizacjami i korzystania z ich wsparcia: [...] Deutches Institut für Wirtschaftsforschung, Fundacja Heinricha Bölla, Fundacja Konrada Adenauera”. Gdy "GP" zapytała Jaworską o informacje zawarte na archiwalnej stronie, nie otrzymała odpowiedzi, a witryna ta... została usunięta.

Niemieckie pieniądze trafiały również do założonego w 1998 r. przez Lewandowskiego „Klubu Obywatelskiego”. Fundacja Naumanna (także finansowana z niemieckiego budżetu) sponsorowała m.in. wydawane przez „Klub Obywatelski” publikacje, np. raport o edukacji gimnazjalnej oraz książkę „Polska i Unia Europejska”. Lewandowski zasiada też w Radzie Programowej Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, której sponsorem jest wspominana już niemiecka Fundacja Adenauera.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Janusz Lewandowski #antypolonizm #Leszek Balcerowicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo