US Army bliżej nowych armatohaubic

/ US Army

  

BAE Systems otrzymał wart 148.8 miliona dolarów kontrakt na zapewnienie wsparcia w produkcji armatohaubic samobieżnych M109A7 kal. 155-mm i wozów amunicyjnych M992A3 wykorzystywanych przez Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (US Army).

Umowa umożliwi BAE Systems zakup materiałów, które będą wykorzystane w produkcji armatohaubic samobieżnych M109A7 kal. 155-mm i wozów amunicyjnych M992A3. Prace mają zostać zakończone w listopadzie 2022 roku. US Army zleciło w grudniu ub.r. kontrakt wart 413.7 mln dolarów który przewidywał zrealizowanie trzeciego, a zarazem ostatniego zamówienia w ramach produkcji małoseryjnej na pojazdy M109A7 oraz M992A3. Haubica samobieżna M109A7 jest silnie zmodernizowaną wersją M109A6 Paladin.

Korzysta z rozwiązań konstrukcyjnych oraz systemów uzbrojenia poprzedniej wersji, łącząc przy tym nowe rozwiązania zwiększające przeżywalność oraz korzystając z podwozia bojowego wozu piechoty Bradley M2A3, dzięki czemu zmniejszono koszty eksploatacji oraz ograniczono problemy logistyczne. M109A7 otrzymał ponadto generator o mocy 600 V wraz z nowym systemem zarządzania.

Ciężar pojazdu może ponadto zostać zwiększony do nawet 50 ton poprzez zamontowanie dodatkowych pancerzy, zwiększając tym samym bezpieczeństwo czteroosobowej załogi. Pojazd przy tym ma być szybszy od poprzedniej wersji, osiągając prędkość 61 km/h. Uzbrojenie stanowi działo M284 kal 155 mm. którego maksymalna szybkostrzelność wynosi 4 strzały na minutę. Może ono miotać standardowymi pociskami na odległość 22 km i około 40 km w przypadku inteligentnej amunicji artyleryjskiej Excalibur LB.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po poważnym wypadku dk17 już przejezdna

zdjęcie ilustracyjne / lubelska.policja.gov.pl

  

Służby dyżurne GDDKiA poinformowały, że zakończyły się utrudnienia w ruchu po zderzeniu z udziałem sześciu samochodów osobowych na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Zakręcie. W wypadku trzy osoby zostały ranne.

Wypadek wydarzył się w miejscowości Zakręcie, między Piaskami a Krasnymstawem, w miejscu, gdzie prowadzone są roboty drogowe.

„Auta stały w kolejce, jedno za drugim, oczekując na możliwość przejazdu. Na ostatni samochód wpadł rozpędzony peugeot. Kolejne samochody, na zasadzie domina, uderzały jedno w drugie. Trzy osoby, w tym dziecko, zostały odwiezione do szpitala”.
– powiedział rzecznik policji w Krasnymstawie, Piotr Wasilewski.
 
Z powodu wypadku ruch utrudniony był przez ponad godzinę. Początkowo droga była zablokowana całkowicie, później policja wprowadziła ruch wahadłowy. Obecnie ruch w miejscu wypadku odbywa się już bez zakłóceń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl