Wiemy, jaki warunek BBC postawiła TVP: serial o rotmistrzu Pileckim miał robić producent "Pokłosia"!

/ wikipedia.org/Domena publiczna

  

"Brytyjskie BBC chciało z Telewizją Polską nakręcić serial o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. TVP nie udzieliło oficjalnej odpowiedzi na tę propozycję" – taka "sensacyjna" informacja obiegła wczoraj niektóre media. Media te zapomniały jednak o jednym, bardzo ważnym szczególe. BBC postawiło TVP zdumiewający warunek!

W sprawie serialu do prezesa TVP Jacka Kurskiego w 2016 roku zgłosił się Ben Donald, główny producent seriali międzynarodowych BBC. Tłumaczył on, że "rozumie cel polskiej telewizji publicznej, jakim jest dotarcie do szerokiej widowni z ważnymi dla Polski tematami".

Pojawiły się zarzuty, że TVP na propozycję BBC oficjalnie nie odpowiedziała. Dlaczego? Otóż brytyjska telewizja postawiła warunek nie do przyjęcia – producentem serialu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim miał być...  Dariusz Jabłoński, właściciel firmy Apple Film Production, ten sam, który był głównym producentem antypolskiego filmu "Pokłosie".

Przypomnijmy, że część pieniędzy na produkcję „Pokłosia” wyłożyła... rosyjska rządowa Fundacja Kina. CZYTAJ WIĘCEJ

Historia opowiedziana w "Pokłosiu" nawiązywała do masakry dokonanej na Żydach w Jedwabnem. Spotkała się z totalną krytyką ekspertów.

– „Pokłosie” Pasikowskiego porusza ważny temat relacji polsko-żydowskich. Niestety na siłę puszczając zgraną płytę, że oprócz kilku sprawiedliwych wszyscy Polacy to odpychający antysemici

– mówi w rozmowie z portalem Niezależna.pl historyk, prof. Bogdan Musiał, znawca dziejów Polski w XX w.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus w Iranie. Wzrost liczby ofiar

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Do 26 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie, a łączna liczba osób zainfekowanych wynosi teraz 245 - poinformowało w czwartek irańskie ministerstwo zdrowia. Wcześniejszy bilans irańskich mediów mówił o 141 zakażonych, w tym 22 ofiarach śmiertelnych.

Najnowszy bilans również mówi o tym, że wśród 245 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem stwierdzono 26 zgonów. Jest to największa liczba ofiar śmiertelnych poza Chinami kontynentalnymi, gdzie wirus się pojawił w grudniu ub.r.

- W ciągu ostatniej doby odnotowaliśmy 106 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem (...) , a liczba zgonów wzrosła do 26

 - powiedział telewizji państwowej rzecznik resortu zdrowia Kianusz Dżahanpur. Wezwał Irańczyków, aby "unikali niepotrzebnych podróży po kraju".

Rzecznik poinformował, że w związku z koronawirusem rząd zwiększył liczbę zamkniętych kin, a także o tydzień przedłużył wstrzymanie wydarzeń kulturalnych i konferencji w kraju. Z udostępnionej infografiki wynika, że koronawirus rozprzestrzenił się na 20 z 31 irańskich ostanów (prowincji).

Najbardziej dotknięta pozostaje prowincja Kom, ze świętym dla szyitów miastem Kom. Łącznie odnotowano tam do tej pory 63 przypadki zakażenia koronawirusem.

Eksperci obawiają się, że Iran zaniża liczbę zainfekowanych COVID-19, ponieważ w ostatnich dniach pojawiły się przypadki w całej Zatoce Perskiej związane z Islamską Republiką Iranu: zakażone osoby, albo odwiedzały wcześniej Iran, jak w Omanie, albo są Irańczykami i przyjechali do jakiegoś kraju, jak miało to miejsce w Iraku.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się w grudniu ub.r. na targu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta. Do tej pory w Chinach kontynentalnych koronawirusem zakażonych zostało 78 497 osób, spośród których 2 744 zmarły. Koronawirus rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów, w których dotąd odnotowano 65 przypadków śmiertelnych, w tym 26 w Iranie, 13 w Korei Południowej, 12 we Włoszech i 8 w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 82 tys. ludzi. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts