Trwa nasza akcja – STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelujemy, aby rozsyłać do mediów na zachodzie Europy i w Izraelu, film Stefana Tompsona. Dołączajmy również anglojęzyczne wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego oraz link do serwisu German Death Camps, który uruchomiło Polskie Radio. Powinni dowiedzieć się o tym nie tylko dziennikarze, więc informacje wysyłajmy również do polityków i organizacji na całym świecie.

Senator PiS powiedział nam, że rząd pracuje nad ofensywą dyplomatyczną, dzięki której dobre imię Polski nie będzie szargane.

Wiem, że ze strony rządu szykowana jest szeroka ofensywa dyplomatyczna w wielu zakresach, jeśli chodzi o przywrócenie dobrego imienia Polski

– ujawnił w rozmowie z nami senator PiS.

Polityk podkreślił, że Polacy oddawali własne życie, by ratować Żydów, a nasz kraj był jedynym, gdzie za pomoc im udzieloną traciło się życie. Zaznaczył, że najważniejsza jest prawda.

Przede wszystkim merytoryczna dyskusja, przede wszystkim prawda historyczna, bo to o prawdę chodzi. Nie możemy pozwalać na to, żeby pomawiało się naród polski, żeby pomawiało się polskie państwo. Zwykle w takich sytuacjach odnosi się do jednostkowych wydarzeń i przez nie uogólnia niektóre zjawiska i odnosi do narodu. Nie możemy na to pozwolić. Mamy wiele chlubnych wydarzeń, zwłaszcza podczas II wojny światowej, gdy Polacy poświęcając życie ratowali Żydów. Dziesiątki tysięcy Polaków oddało życie właśnie za to, że pomagali ratować Żydów. Polska była jedynym państwem, gdzie za pomoc Żydom traciło się życie

– tłumaczył Aleksander Szwed.


Trwa nasza akcja – STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelujemy, aby rozsyłać do mediów na zachodzie Europy i w Izraelu, film Stefana Tompsona, który został ocenzurowany w części europejskich państw. Kilkuminutowy film w języku angielskim pokazuje, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

- My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust - oświadczył na antenie Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

I podkreślił, że trzeba sobie zdawać sprawę, iż jedyną "podstawą i zapleczem tej obrony" jest nasz naród, polskie społeczeństwo, a dokładnie - jak mówił - "ta jego część, która ma poczucie patriotyczne i ma też dobre rozeznanie polskich interesów".

W naszej akcji chcielibyśmy, aby trafił on do jak największej ilości odbiorców. Prosimy o wysyłanie go do redakcji zachodnich i izraelskich mediów, a także do zagranicznych instytucji zajmujących się historią i kulturą Żydów, ministrów poszczególnych rządów, kongresmenów, Kościołów oraz organizacji społecznych.

Wystarczy skopiować link i wysłać w mailu!

TUTAJ LISTA ADRESÓW DZIENNIKARZY

TUTAJ LISTA ADRESÓW INSTYTUCJI ZAJMUJĄCYCH SIĘ HISTORIĄ I KULTURĄ ŻYDÓW

Co powinno znaleźć się w mailu:

1) link do filmu Stefana Tompsona

2) link do orędzia premiera Mateusza Morawieckiego

2) link do serwisu German Death Camps uruchomionego przez Polskie Radio. TUTAJ LINK

3) analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jej anglojęzyczną wersję przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. TUTAJ LINK

5) link do specjalnego, anglojęzycznego oświadczenia premiera Morawieckiego.


Pamiętajmy jednak, by walcząc o dobre imię i szacunek dla polskiej historii, nie używać prowokacyjnych, ani drażliwych treści. Niech świat pozna prawdę o niemieckich obozach zagłady.