Jesteśmy zdeterminowani, by polepszyć warunki realizacji programu Mieszkanie+, którego tempo rozwoju nie było wystarczające. Dlatego przygotujemy specustawę mieszkaniową

– zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Stwierdził, że rząd chce polepszyć warunki nie tylko do realizacji tego programu, ale generalnie poprawić w Polsce warunki do prowadzenia inwestycji.

One w dużym stopniu dotyczą mieszkalnictwa, ponieważ w Polsce brakuje mieszkań, szczególnie dla ludzi młodych

– dodał.

Kwieciński uważa, że specustawa jest bardzo potrzebna, ponieważ ułatwiłaby przygotowanie, a później realizację projektów inwestycyjnych, projektów mieszkaniowych.

Chcemy przygotować propozycję takiej ustawy i możliwie jak najszybciej przeprowadzić ją przez nasz parlament. Proszę nam dać trochę czasu. Jesteśmy zdeterminowani, żeby taką specustawę mieszkaniową przygotować

– zaznaczył.

Z kolei Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas oficjalnego otwarcia kolejnego konkursu dla studentów w ramach programu Mieszkanie+ w siedzibie BGK Nieruchomości powiedział, że to najważniejszy program rządu na drugą część kadencji.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"