"Bardzo potrzebna, oby takich więcej" - marszałek Karczewski o naszej akcji STAŃ W OBRONIE POLSKI!

- Musimy tłumaczyć światu, kto był katem, a kto ofiarą podczas II wojny światowej - mówi portalowi niezalezna.pl marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który nie ma żadnych wątpliwości, że nasza akcja STAŃ W OBRONIE POLSKI temu właśnie służy.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski
/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

– Jak najbardziej takie akcje są potrzebne. Oby było ich jak najwięcej. Musimy tłumaczyć światu, kto był katem, a kto ofiarą podczas II wojny światowej – przyznał w rozmowie z portalem niezależna Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, odnosząc się do akcji STAŃ W OBRONIE POLSKI.

Według marszałka Karczewskiego nie ma potrzeby nowelizacji do nowelizacji ustawy o IPN.

– Dodatkiem są spotkania z przedstawicielami Izraela. Pan premier organizuje również wiele wystaw historycznych, rozpowszechnia filmy pokazujące prawdę o Holokauście – dodaje.

Stwierdził też, że ustawa została szybko przegłosowana, aby ukrócić skrajne opinie, wymuszające wprowadzenie poprawek. Prezydent na podjęcie decyzji ma 21 dni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kancelaria Premiera broni dobrego imienia Polski. NOWY FILM! "The True Story about German Death Camps"


Trwa nasza akcja – STAŃ W OBRONIE POLSKI! Apelujemy, aby rozsyłać film Stefana Tompsona w języku angielskim, który pokazuje, jak naprawdę wyglądała historia II wojny światowej, w szczególności Holocaustu, niemieckich obozów zagłady oraz ratowania ludności żydowskiej przez Polaków.

- My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust - oświadczył wczoraj na antenie Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

I podkreślił, że trzeba sobie zdawać sprawę, iż  jedyną "podstawą i zapleczem tej obrony" jest nasz naród, polskie społeczeństwo, a dokładnie - jak mówił - "ta jego część, która ma poczucie patriotyczne i ma też dobre rozeznanie polskich interesów".

W naszej akcji chcielibyśmy, aby film trafił do jak największej ilości odbiorców. Prosimy o wysyłanie go do redakcji zachodnich i izraelskich mediów, a także do posłów Parlamentu Europejskiego, zagranicznych instytucji zajmujących się historią i kulturą Żydów, ministrów poszczególnych rządów, kongresmenów, Kościołów oraz organizacji społecznych.

Wystarczy skopiować link i wysyłać w mailu!

TUTAJ LISTA ADRESÓW DZIENNIKARZY

TUTAJ LISTA ADRESÓW EUROPOSŁÓW

TUTAJ LISTA ADRESÓW INSTYTUCJI ZAJMUJĄCYCH SIĘ HISTORIĄ I KULTURĄ ŻYDÓW

Co powinno znaleźć się w mailu:

1) link do filmu Stefana Tompsona

2) link do orędzia premiera Mateusza Morawieckiego

3) link do serwisu "German Death Camps" uruchomionego przez Polskie Radio. TUTAJ LINK

4)  analizę prawną art. 55a znowelizowanej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jej anglojęzyczną wersję przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris. TUTAJ LINK

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Stanisław Karczewski #Senat #Stań w obronie Polski

Klaudia Dadura
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo