„Jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu żołnierza”. Przysięga ochotników do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

/ twitter.com/MON_GOV_PL

  

– Zadaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest służenie Polsce, Polakom oraz wspieranie społeczności lokalnej – stwierdził minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak w Siemiatyczach (Podlaskie), gdzie dziś odbyła się przysięga ochotników do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uroczystość odbyła się na placu przed starostwem w Siemiatyczach; wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, rodziny składających przysięgę. Przysięgę złożyło ok. 50 ochotników do 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. brygady Władysława Liniarskiego ps. Mścisław.

Obecny na uroczystości szef MON Mariusz Błaszczak mówił do żołnierzy, że przysięga "to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu żołnierza".

Przysięga to wielkie zobowiązanie – dodał.

Minister powiedział, że żołnierze WOT wraz z zaangażowaniem sojuszniczym i programem modernizacyjnym "stanowią o potencjale obronnym Polski, budując siłę Polski".

Wasze zadanie, podstawowe zadanie to stanie na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków – powiedział Błaszczak.

Dodał, że ze względu na charakter rodzaju sił zbrojnych, w którym służą żołnierze, to ich zadaniem jest także wspieranie społeczności lokalnej, usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Na co dzień będziecie także ściśle współpracować z administracją lokalną, będziecie ściśle współpracować z Państwową Strażą Pożarną, z ochotniczymi strażami pożarnymi i z polską policją – mówił minister.

Mariusz Błaszczak podziękował ochotnikom za przystąpienie do służby w WOT i ich rodzinom za wychowanie "w duchu miłości ojczyzny". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To będzie koniec znanego artysty? Satyryk publicznie wysłał Putina na… Marsa

  

Znany artysta estradowy, satyryk, aktor i prezenter telewizyjny, a prywatnie mąż piosenkarki Ałły Pugaczowej, Maksim Gałkin podczas występu w Nowosybirsku powiedział, że państwowa telewizja wróciła do czasów radzieckich, a prezydent Władimir Putin „myślami podbija Marsa” i jest mu „nudno” z Rosjanami.

Nagranie z występu zostało opublikowane w internecie już 3 października, jednak dopiero teraz odbiło się szerokim echem w rosyjskich mediach.

- Z punktu widzenia telewizji wróciły radzieckie czasy. W najgorszym tego słowa znaczeniu, bo nie daje się nam czasu, by pomyśleć. Podają na tacy, mówią: to wrogowie, a to nie, wy tam, wy tu. Siedzimy, boimy się, że dadzą nam kolanem w szczękę. Ale chcę powiedzieć, że na razie przynajmniej podczas występów można mówić, co się chce

- podkreślił Gałkin, cytowany przez Radio Swoboda.

- A Putinowi to samemu już jest z nami nudno. Rozumiecie. Mamy problemy, nie takie emerytury, tam zrobili nie to co trzeba, tu też. A on już myśli w innej skali. Już myślami Marsa podbija. My tutaj: jak mamy dalej żyć, a on do nas - poczekajcie, zaciśnijcie pasa. I zaciskamy - niektórzy na brzuchu, niektórzy na szyi

- powiedział artysta.

Gałkin także zaznaczył, że ma „dosyć” wiadomości o Ukrainie:

- Przecież nie mieszkam na Ukrainie. Opowiedzcie o nas! Wydaje się, że u nas wszystko się ułożyło, pozostało tylko pomóc Ukraińcom!
- mówił.

Wystąpienie artysty skrytykowali liczni dziennikarze państwowych mediów. Poparł go jednak jeden z najpopularniejszych publicystów w Rosji, mający własny program w państwowej telewizji Kanał 1, Władimir Pozner. - Nie ma takiego kanału, na którym, jeśli mówi się o polityce, można mówić wszystko - wskazał. Dodał jednak, że już od dawna nie ma w tym niczego zaskakującego i wszyscy o tym wiedzą.

43-letni Gałkin jest piątym mężem Pugaczowej, która obchodziła w tym roku 70. urodziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl