Zawody strzeleckie PKW w Bośni i Hercegowinie

W Polskim Kontyngencie Wojskowym (PKW) wykonującym zadania mandatowe w Bośni i Hercegowinie odbyły się zajęcia ze szkolenia ogniowego, w ramach których przeprowadzono zawody strzeleckie z wykorzystaniem kbs Beryl oraz pistoletu Glock-17 - informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

mat. DO RSZ / PKW BiH / http://www.do.wp.mil.pl

Strzelanie na strzelnicy w Pazarić niedaleko Sarajewa było doskonałym połączeniem treningu i współzawodnictwa. Najlepsi strzelcy, poza gratulacjami, otrzymali z rąk dowódcy kontyngentu pamiątkowe medale i dyplomy - czytamy na portalu DO RSZ.

Strzelanie było również okazją do doskonalenia się w ramach innych procedur, zgodnie ze specyfiką działania w strukturach EUFOR. Zadanie eskortowania w rejon strzelnicy i z powrotem otrzymała Międzynarodowa Grupa Żandarmerii Wojskowej. Kolumna pojazdów przemieszczała się zarówno w mieście (zatłoczonej stolicy kraju), jak również drogami lokalnymi. Na zakończenie zajęć dowódca PKW EUFOR ALTHEA ppłk Wojciech Luzak podziękował wszystkim za wysoki poziom zaangażowania, dyscyplinę szkoleniową i osiągnięte wyniki - podaje Dowództwo Operacyjne  Rodzajów Sił Zbrojnych. 

 

Źródło: DO RSZ / PKW BiH

#PKW Bośnia i Hercegowina #zawody strzeleckie #poligon #armia

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo