To jest hit! Zapytali Amerykanów skąd bierze się czekoladowe mleko

/ pixabay.com

  

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Innovation Center for U.S. Dairy co 14 dorosły Amerykanin myśli, że czekoladowe mleko dają brązowe krowy. To nie żart! Biorąc pod uwagę ogół liczby ludności w USA okazuje się, że myśli tak 16 mln amerykanów.

Nie jest tajemnicą, że znaczna część amerykańskiego społeczeństwa nie ma pojęcia o rolnictwie. Jednak te dane są niewiarygodne. Co 14 dorosły Amerykanin nie wie jak powstaje czekoladowe mleko.

Badania Departamentu Rolnictwa wykonanych na początku lat 90 obnażyły jeszcze większą niewiedzę obywateli USA. Jedna na pięć dorosłych osób nie wiedziała wtedy, że hamburgery są zrobione z wołowiny.

Eksperci nie mają optymistycznych wieści. Twierdzą, że od tamtego czasu wiele się nie zmieniło.

Washington Post podaje, że dzieci z kalifornijskich szkół nie wiedzą, że cebula i sałata to warzywa, czy że pikle to ogórki. 30 proc. badanych nie wiedziało, że ser robi się z mleka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Laureaci "Gazety Polskiej" rządzą Polską - stwierdził Tusk. Jemu pozostał tytuł od Michnika

Donald Tusk / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Donald Tusk wziął dziś udział w Inauguracji V Festiwalu Dyplomatycznego na Uniwersytecie w Białymstoku. Z dyplomacją wystąpienie byłego szefa Platformy Obywatelskiej nie miało jednak zbyt wiele wspólnego. Złośliwości, mało wyszukane aluzje, polityczne ataki... Stwierdził jednak również, że laureaci Gazety Polskiej i Klubów Gazety Polskiej rządzą obecnie w naszym kraju.

Tusk miał wystąpić jako dyplomata, a wyszła partyjna agitka związana z kampanią wyborczą kandydatki partii, którą kiedyś Tusk kierował.

W swoim wykładzie Tusk nawiązał również do nagród "Gazety Polskiej" i Klubów Gazety Polskiej. Jak należało się spodziewać - wypowiedź pełna była złośliwości. Trudno jednak, żeby on został laureatem - zasług niewiele. Jasno oceniają go chociażby w Wielkiej Brytanii.

[polecam:https://niezalezna.pl/306617-ostra-reakcja-beaty-mazurek-na-wpis-tuska-zalosny-moralista-polityczny-obludnik]

[polecam:https://niezalezna.pl/301351-tusk-ostro-krytykowany-jest-odpowiedzialny-wraz-z-junckerem-za-katastrofe-strategii-unii-europejskiej]

Tuskowi pozostał tytuł Człowieka Roku "Gazety Wyborczej".

- Rozmawiamy o naszej ojczyźnie, gdzie rządzą ludzie, głównie laureaci nagród "Gazety Polskiej" i Klubów Gazety Polskiej, którzy od dłuższego czasu nie robią nic innego, tylko starają się siebie nawzajem albo zaaresztować, albo oskarżyć. I którzy, obawiam się, wolę się ugryźć w język, chociaż słowo "ugryźć" też już ma polityczne konotacje i tu też powinienem uważać, i mówię o tym, bo moglibyście państwo powiedzieć, że to nie pasuje do oficjalnego tematu wykładu, ale kłopot polega na tym, że dzisiejsza władza, oni wszyscy tam zajmują się dokładnie tym, co przed chwilą powiedziałem

- mówił Tusk. 

Człowiekiem roku 2019 został prezes PiS Jarosław Kaczyński za zwycięstwo we wszystkich ubiegłorocznych wyborach. Czyżby to uzasadnienie tak bardzo bolało Tuska...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts