Ataki na chrześcijan w Niemczech. Morderstwo, podpalenia, pobicia...

W Niemczech odnotowano w ubiegłym roku prawie sto aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie - podały niemieckie media, powołując się na dane Federalnej Policji Kryminalnej (BKA).

/ fcl1971/freeimages.com

Według gazet z grupy mediowej Funke, wśród zarejestrowanych przez policję czynów karalnych jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Sprawa morderstwa, którego dokonano w kwietniu w bawarskiej miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee, jest obecnie przedmiotem postępowania przed sądem.

Blisko jedna czwarta aktów przemocy dotyczyła ataków na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Do co najmniej 14 czynów karalnych doszło między osobami starającymi się o azyl.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere zaapelował o umożliwienie policji federalnej zajęcie się każdą z tych spraw osobno - podała na swoim portalu internetowym Deutsche Welle.

Politycy bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej(CSU) określili doniesienia mediów jako alarmujące i zaznaczali, że integracja imigrantów musi oznaczać bezwarunkowy szacunek dla chrześcijańskich wartości kulturowych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#chrześcijanie #Niemcy #przemoc

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo