Po godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" zakończyło się spotkanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i lekarzy rezydentów, domagających się wzrostu nakładów na zdrowie i podwyżek.

- Za nami konkretne rozmowy z @PR_OZZL. Dziękujemy za omówienie kluczowych dla Polaków kwestii: wysokości nakładów na ochronę zdrowia i warunków pracy lekarzy. Rozmowy są trudne, ale po obydwu stronach jest wola porozumienia - podał na Twitterze resort zdrowia.

Szumowski powiedział, że rozmowy idą w dobrym kierunku; "zbliżamy się w swoich stanowiskach, ale nadal są protokoły rozbieżności" - dodał.

- Za nami kolejne godziny pracy i analiz nad możliwymi rozwiązaniami w Ochronie Zdrowia. Zgodziliśmy się, co do kierunku spodziewanych zmian, pracowaliśmy nad szybkością i warunkami dojścia do 6% PKB na zdrowie. Analizowaliśmy propozycje mające na celu zatrzymanie personelu - napisali na Twitterze rezydenci.

Doceniamy to, że rozmowa była konstruktywna, porozumiano się kwestii odbiurokratyzowania medycyny i skrócenia kolejek - powiedział Jarosław Biliński,wiceszef Porozumienia Rezydentów.